— Mistři Evropy benchpress  masters

1.Antonín Soušek  1998,2005,2006 2007

2.Hana Takáčová  2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007,2008,2010,2011,2012,2013,2014,2016,2017

3.Adina Hyková   2001 2004,2007,2012,2013,2015,

4.Bohumil Váňa   2001,2002

5.Petr Theuzer       2002

6.Antonín Šota      2002,2007,2012

7.Rudolf Bohm      2002,2005,2006,2007,2008

8.Luboš Maršík      2002,2006

9.Čestmír Wolf         2005

10.Jiří Kati                  2005,2007,2010,2011,2012

11.Otakar Machytka 2007

12.Petra Bricová       2008

13.Petr Macák           Abs.ME 2010

14.Ivan Veselý            2011

15.Rémy Krezyel      2012

16.Jaroslaf Šoukal   2013,2014

17.Ghazal Khaled     2015,2016,2018

18.Miroslav Nebola    2017

takže 54

ME v Národech

2002   M2

2014    M4 ženy

2015    M4 ženy

2016    M 3 M4  ženy

2017    M3 ženy


Vložte svůj text...

ME benschpress 1998 Köflach Rakousko

Na první ME v benči veteránů se nominovalo spoustu českých šampionů,ale titul přivezl jen jeden.Můj veliký vzor,oddílový kolega v oddíle Zora Olomouc a asi i iniciátor mé sportovní kariery

 První ME veteránů Antonín Soušek

Dovolím si teď zkopírovat tabulku českých rekordů z roku,v kterém jsem začal cvičit,aby si každý představil,co je Tonda za ohromný formát.

Nepřekonatelný král lehké váhy, čtyřnásobný přeborník ČSR Antonín Soušek z Olomouce udivoval nejen výkony, ale hlavně vypilovanou technikou - na každém školení rozhodčích jej lektor Jirka Zajíček dával za vzor. Bohužel o něm nikdo nic nenapsal...

Rekordy ČSR pro rok 1976

60 kg

 Benč Kalianko Kadaň 120 kg

Dřep Dobroucký Č.Třebová 145,5 kg

Mrtvý tah Dobroucký Č.Třebová 192,5 kg

Trojboj Dobroucký Č.Třebová 457,5 kg

67,5 kg

Benč Soušek Olomouc 155,5 kg

Dřep Soušek Olomouc 197,5 kg

Mrtvý tah Pech Nýřany 233,5 kg

Trojboj Soušek Olomouc 565 kg

75 kg

 Benč Hetych Č.Třebová 162,5 kg

Dřep Vrbka Cheb 200 kg

Mrtvý tah Václavík Cheb 261 kg

Trojboj Václavík Cheb 580 kg

82,5 kg

 Benč Trávnik Brno 182,5 kg

Dřep Holeček Hrádek 220 kg

Mrtvý tah Vydiolek Orlová 271 kg

Trojboj Totzauer Klášterec 640 kg

90 kg

 Benč Vaněk Plzeň 203 kg

Dřep Trpík Rýmařov 217,5 kg

Mrtvý tah Trpík Rýmařov 277,5 kg

Trojboj Trpík Rýmařov 652,5 kg

100 kg

Benč Vaněk Plzeň 205 kg

Dřep Škorpík Orlová 232,5 kg

Mrtvý tah Škorpík Orlová 300 kg

Trojboj Škorpík Orlová 682,5 kg

110 kg

Benč Kotnauer Radotín 192,5 kg

Dřep Ježek Praha 260 kg

Mrtvý tah Ježek Praha 325 kg

Trojboj Ježek Praha 770 kg

+110 kg

Benč Grobař Praha 215 kg

Dřep Grobař Praha 275 kg

Mrtvý tah Ježek Praha 331 kg

Trojboj Grobař Praha 800 kg


M1

Kat67,5      Rudolf Bohm         152,5kg          2.místo

Kat90         Ladislav Přikryl      185kg             3.místo

Kat100        Petr Kostelník         212,5kg         2.místo

                   Jaroslav Wožniak   180kg             10.místo

Kat110          Luboš Maršík         220kg            2.místo   

                   Stanislav Maron      170kg               7.místo

Kat125-        Bohumil Váňa         212,5kg           2.místo

Team Points

1 Germany 56=12+12+9+8+8+7 

 2 Austria 50=12+9+9+8+6+6

 3 Czech Republic 48=9+9+9+9+8+4 

 4 Finland 40=12+12+8+8 (no referee) 

 5 Great Britain 33=8+7+7+4+4+3

 6 Poland 32=12+12+8 

 7 Hungary 30=12+9+9

 8 Slovakia 27=12+8+5+2 

 9 Norway 20=7+7+6

 10 France 19=12+7 

11 Luxembourg 17=6+5+5+1

 12 Russia 12=7+5

 14 Sweden 2=2

 15 Switzerland 1=

1 - Netherlands 0=dq

M2

Kat67,5     Antonín Soušek         145kg       1.místo

Kat90       Petr Totzauer              152,5kg     6.místo

Kat100      Václav Primus             147,5kg      4.místo

ČEŠI NA PRVNÍM OFICIELNÍM  ME V M1 OBSADILI KRÁSNÉ TŘETÍ MÍSTO,VELIKÁ GRATULACE VŠEM ZÁVODNÍKŮM


ME masters benschpress 2001 Gönyü Maďarsko

Na tomto ME zazářily dvě české stálice ,obě přivezly titul,což se nikomu z mužů nepodařilo,přesto,že se jich nominovalo mnohem více než žen.I tak veliká gratulace všem účastníkům,protože i ten ,který skončí poslední je mnohem víc než ten který se nezůčastnil.

Zde Hanka zahájila svou fantasticku sbírku mistrovských titulů,do roku 2016 jich získala čtrnáct

75 kg

1 Hana Takacova 54 75.0 cze 100.0 108.0em 110.0em 110.0em 104.56

 2 Katalin Rohrmann 53 68.7 hun 85.0 90.0x 90.0 90.0 90.711

 3 Evelyne Herbin 56 69.6 fra 85.0 90.0 92.5x 90.0 89.89

I Adina zde zahájila svou sbírku medailí z ME,do roku 2015 jich získala pět


 60 kg

1 Adina Hykova 43 57.4 cze 77.5em 82.5x 82.5x 77.5 89.442

 2 Christel Schubert 45 58.0 ger 47.5 5

M1

Kat67,5     Rudolf Bohm        147,5kg        5.místo

Nejtěžší kategorie se odehrávala v režii našich dvou vinikajících borců,Tonda se pokusil posledním pokusem zvrátit výsledek ve svůj prospěch,nepodařilo se a šumavský silák Váňa odvezl titul

125+ kg

1 Bohumil Vana 51 127.0 cze 230.0 240.0x 240.0x 230.0 130.66

 2 Antonin Sota 52 125.7 cze 205.0 210.0 230.0x 210.0 119.53 -

 Jan Cuber 59 154.1 pol 200.0x 200.0x 200.0x

M2 

Kat82,5    Pavel Schauer      125kg      5.místo

Kat100     Jiří Horník               155kg     2.místo

Kat125-     Alexander Kolár      165kg    4.místo

M3

Kat90       JIří Hofírek                120kg      3.místo


ME masters benschpress 2002 Nymburk Česká Republika

V roce 2002 se ME v benči poprvé konalo v České Republice.Znamenalo to tedy neskutečný počet závodníků,z čehož šest dosáhlo na titul nejvyšší.V M2 jsme se dokonce stali ME v týmech,což při ohromné konkurenci byl ohromný úspěch.

MI ženy

Hanka druhým a třetím pokusem překonala Světové rekordy a v absolutním pořadí  získala první místo,což se v průběhu dalších let stalo téměř samozřejmostí. A kdo to neví,Hanka je i mezinárodní rozhodčí.


75 kg 1 Hana Takacova 54 74.20 cze 110.0 118.0wm 120.0wm 120.0wm 114.85

 Best Lifter 

 1 Hana Takacova 54 74.20 cze 110.0 118.0wm 120.0wm 120.0wm 114.85 

 2 Daniele Taret 58 58.90 fra 87.5 92.5 100.0 100.0 113.10

 3 Toni Hollis 54 55.90 gbr 90.0 92.5em 95.0em 95.0em 111.93 

M2

Kat60

 Adina Hyková             77,5kg            2.místo

M1

Kat75 

Tomáš Ježek               160kg             4.místo

Jiří Janeček                  150kg             7.místo

Kat82,5 

Michal Sekot                 177,5kg            5.místo

Stanislav Hoza               170kg              7.místo

Petr se po neúspěšném prvním pokusu dostal dovedení a svůj triumf pak posunul ještě o pět kilo,a tak ani taktika polského závodníka našeho šampiona neohrozila.Přidal tak k titulu  Absolutního MS 2001 ještě titul ME..Velká gratulace

90 kg

1 Petr Theuser 61 89.70 cze 215.0x 215.0 220.0 220.0 140.69

 2 Jan Graczyk 59 88.20 pol 200.0 205.0 215.0x 205.0 132.24

 3 Klaus-Diete Jacob 61 89.20 ger 195.0 202.5 207.5x 202.5 129.86 

 4 Joel Roulot 61 87.90 fra 185.0 192.5 197.5x 192.5 124.41

 5 Lothar Pritzl 59 87.60 ger 185.0 190.0 197.5x 190.0 123.02

 6 Antti Koskela 61 89.70 fin 185.0 190.0 207.5x 190.0 121.50

 7 Milan Svoboda 60 86.70 cze 170.0 180.0 185.0 185.0 120.45

 8 Brett Hardy 57 87.90 gbr 170.0 177.5 185.0 185.0 119.56

 9 Harvey Neville 56 88.40 gbr 170.0 175.0 180.0x 175.0 112.77 

Kat110

Zoltán Kanát                   207,5kg               4.místo

Kat125+

Milan Mrázek                  180kg                  7.místo

M.2 

Můj dlouholetý kamarád a konkurent při posuzování absolutního pořadí v Západních Čechách ještě za socialismu na těchto závodech dokázal,že benčpres byl vždy jeho silnou stránkou a s naprostým přehledem všemi platnými pokusy  zvítězil.Nutno podotknout,že si tento titul zasloužil jako nikdo jiný ,po jedné anabázi  na Slovensku,kdy díky nepozornosti nakladače utržil těžké zranění.

67.5 kg

1 Rudolf Böhm 52 66.00 cze 142.5 147.5em 150.0em 150.0 117.78

 2 Ernst Klewe 50 66.20 ger 135.0x 135.0 142.5 142.5 111.60

3 James Mick 49 67.30 gbr 140.0x 140.0 142.5 142.5 110.13 

 4 Jacques Bette 50 66.50 fra 135.0 140.0 142.5x 140.0 109.25 

 5 Jozsef Kapor 51 66.50 hun 140.0 150.0x 150.0x 140.0 109.25

 6 Daniel Epineau 43 66.20 fra 130.0 135.0x 135.0 135.0 105.73 

 7 Juha Inkinen 48 67.00 fin 132.5x 132.5 137.5x 132.5 102.76 

Kat75

Antonín Soušek          142,5kg             7.místo

Kat82,5

Karel Olič                     130kg                 5.místo

Kat100 

Václav Primus               145kg                 7.místo

110 kg

Luboš vždy vynikal vynikajícím benčpresem,byla to jeho nejsilnější zbraň na všech trojbojářských závodech.Ani tady nesklamal a i když se ho finský závodník pokusil posledním pokusem porazit,zůstalo zlato v Čechách.Velká gratulace

1 Lubos Marsik 52 100.10 cze 210.0 215.5em 217.5x 215.0 130.78

 2 Esa Leskinen 51 101.90 fin 200.0 207.5 217.5x 207.5 125.35 

 3 Fred Anneese 47 107.40 ned 190.0 192.5x 192.5x 190.0 112.67 

 4 Robert Oeren 50 108.20 nor 170.0 180.0 185.0 185.0 109.44

 5 Christer Nylund 44 108.50 fin --- 182.5 182.5x 182.5 107.85

 6 Stanislav Maron 51 108.40 cze 170.0 180.0 182.5x 180.0 106.41  

7 Wolfgang Siewert 45 108.80 ger 180.0 187.5x 187.5x 180.0 106.29

 8 Allan Fuglgang 50 106.55 den 160.0 172.5 180.0x 172.5 102.56 

9 Ken Crickemore 48 105.90 gbr 155.0 162.5 165.0 165.0 98.31

125 kg 

Tonda přidal ke svým dvěma titulům MS v trojboji z let 1993 a 1994  i zlatou medaili z benčpresu,hned od úvodu se držel vedení.Prvním i druhým pokusem posunul evropské rekordy:Škoda ,že mu nevyšel ten třetí,byl by to rekord světový.Švédský závodník se pokusil posledním pokusem Tondu dohnat a zvítězit tak na rozdíl váhy,naštěstí se mu to nepovedlo.


 1 Antonin Sota 52 121.20 cze 210.0em 215.0em 230.5x 215.0 123.32 

2 Niilo Maliniemi 47 114.10 swe 200.0x 200.0 215.0x 200.0 116.46 

3 Per-Age Madsen 51 122.70 nor 195.0x 195.0 200.0x 195.0 111.55 

 4 Kurt Nygard 46 111.10 fin 182.5 190.0x 190.0x 182.5 107.07 

 5 Alexandr Kolar 43 110.40 cze 165.0 170.0x 172.5x 165.0 96.99 

 6 Georg Boström 47 112.70 swe 120.0 --- --- 120.0 70.12

Bohouš s naprostou převahou zvítězil v nejtěžší kategorii,nikdo se nepřiblížil ani k jeho základnímu pokusu.Přidal tak ke svému loňskému titulu ještě jeden.A o rok později zpečetill svou kariéru ještě titulem MS V benčpresu.Škoda,že už pak dále nezávodil.Veliká gratulace


125+ kg 

 1 Bohumil Vana 51 125.20 cze 230.0em 240.0em 245.0x 240.0 136.72

 2 Raimo Sipiläinen 49 129.00 fin 197.5x 197.5x 197.5 197.5 111.86 

3 Karl-Heinz Voscul 49 132.40 ger 180.0x 180.0x 180.0 180.0 101.48

 wm world masters record em European masters record

  Best Lifter

1 Jerzy Furmanek 52 99.10 pol 230.0em 240.0x --- 230.0 140.48

 2 Bohumil Vana 51 125.20 cze 230.0em 240.0em 245.0x 240.0 136.72

 3 Marek Markwat 52 87.60 pol 195.0em 200.0x 206.0wm 205.0 132.73 

Team Points

1 cze 61=12+12+12+12+7+6  

2ger 54=12+12+9+8+7+6 

3 pol 52=12+12+12+9+7

 4 fin 50=12+9+9+7+7+6 

 5 swe 40=9+9+9+8+5 

 6 fra 28=8+8+7+5 

 7 nor 19=8+7+4

 8 ned 17=9+8 

 9 gbr 13=8+3+2 

10 rus 11=6+5 

11 hun 11=6+5

 12 den 9=6+3

 13 ukr 8=8

M3

Kat90

Wolfgang Zimmerman             135kg             3.místo

Kat100


Jiří Hofírek                                125kg              3.místo

Kat-125


Zdeněk Srsrka                            160kg             3.místo

ME masters benschpress 2003 Vrsac Srbsko a Černá Hora

Toto mistrovství neoplývalo zrovna množstvím českých závodníků. Zúčastnili se ho dva  Hanka Takáčová  a Petr Uher.

Hanka jako obvykle vyhrála naprosto bezkonkurenčně  v kategorii do 82,5kg výkonem 125kg a připsala si tak třetí titul ME.

Jediný mužský zástupce skončil v kategorii do 90kg na třetím místě výkonem  137,5kg,přičemž by mu na vítězství stačilo o pět kilo více.Moc nerozumím to mu,proč to nezkusil,protože na pořadí by se nic nezměnilo ani kdyby to nedal(byli totiž v kategorii jen tři a po uznaném základu bylo třetí místo jisté).I tak gratulace,dobrý výkon na M3 z ohledem na ročník 1934.

ME masters benschpress 2004 Hamm Lucembursko

Ani tentokrát nezazářila na ME v Lucembursku celá škála českých benčpresářů.Celkově šest závodníků  nemohlo přinést žádné vynikající umístění  v týmech,přesto však obě české závodnice přivezly titul a Hanka dokonce titul absolutní


56kg
1 HYKOVA Adina (CZE1943F1) 1943 CZE 55.89 70.0 75.0 80.0 75.0
2 DREISSIG Sabine 1953 GER 53.87 52.5 57.5 60.0 60.0
82.5kg
1 TAKACOVA Hanna 1954 CZE 78.79 120.0 125.5 127.5 127.5
bench4 130.0
2 EULENSTEIN Ursula (GER1949F1) 1949 GER 77.24 65.0 70.0 72.5 70.0
Champion of Champions »
1 TAKACOVA Hanna 1954 CZE 117.7 pts (127.5, 78.79)
2 BEER Rosemarie (AUT1945F1) 1945 AUT 109.9 pts (122.5, 82.98)
3 KEIZER Aly (NED1951F1) 1951 NED 95.8 pts (90.0, 63.71) 


M1

kat 100

Jiří   Krčmář             190kg           7.místo


M2

Kat100

Jiří Horník                             160kg           3.místp

Kat -125 Antonín Šota               0              0

M3

kat 90

Petr Uher                             145kg             7.místo








ME masters benschpress 2005 Beroun Česká Republika


Poprvé v historii se ME uskutečnilo v Berouně a opět se potvrdilo,že když je Mistrovství v Čechách,ukáže se spoustu vynikajících závodníků.Pět ME a celkové druhé místo v družstvech M1 a M2 mluví za vše,A stačilo,kdyby Tomáš Ježek nevypadl na základu a byli jsme první.

Hanka si připsala pátý titul ME v benči a další titul absolutní ME a to nemluvím o jejích dalších titulech v trojboji,najdete je na příslušné kategorii.


82.5kg
1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 78.10 125.0 130.5 132.5 132.5
bench4 135.0
2 EULENSTEIN Ursula (GER1949F1) 1949 GER 77.70 75.0 80.0 85.0 80.0
Champion of Champions »
1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 122.9 pts (132.5, 78.10)
2 BEER Rosemarie (AUT1945F1) 1945 AUT 113.0 pts (127.5, 85.00)
3 SPETH Eva (GER1954F1) 1954 GER 103.6 pts (120.0, 90.20)



M1


 82.5kg Thu 04 Aug 2005 

Souboj v kat do 82,5kg byl velice komplikovaný.Zaprvé spolu bojovali dva vynikající čeští benčpresáři,za druhé se všichni závodníci snažili dát kýžených 200,což stačilo na druhé místo a nakonec se to podařilo jen Česťovi a za třetí byl nakonec německý závodník diskvalifikován a tak jeho 207,5(de fakto 208,5 což byl rekord a takový závodník musí povinně na testy)nebylo uznáno díky pozitivnímu dopingu. a tak byl náš závodník první.Škoda jen,že se druhému českému závodníkovi nepodařilo zapsat,protože  by nás druhým místem posunul na první příčku v družstvech.Ohromná gratulace Čestmírovi,několikrát jsem s ním závodil,ale nikdy se mi ho nepodařilo porazit.

JEZEK Tomas (CZE1960M1) 1960 CZE 80.70 190.0 190.0 200.0
1 WOLF Cestmir (CZE1959M1) 1959 CZE 81.90 190.0 200.0 205.0 200.0
2 LEBLEVENEC Patrick (FRA1963M5) 1963 FRA 81.80 185.0 190.0 200.0 190.0
3 BERNDORFF Per (DEN1960M2) 1960 DEN 82.30 120.0 200.0 200.0 120.0
dq FRIEDRICH Veiko (GER1964M2) 1964 GER 82.50 200.0 205.0 208.5 207.5 


Na tomto mistrovství začala velká sbírka zlatých medailí a titulů ME Jirky Katyho.Od prvního pokusu udržel vedení a zvítězil velice přesvědčivě.Je pro mne velikou ctí,že jsem ho mohl na těchto závodech koučovat.Veliká gratulace.



90kg Thu 04 Aug 2005
1 KATI Jiri (CZE1965M1) 1965 CZE 87.90 200.0 207.5 212.5 212.5
2 KONDATOR Vincent (SVK1963M1) 1963 SVK 89.30 200.0 200.0 205.0 205.0
3 LEWICKI Zbigniew (POL1961M1) 1961 POL 89.50 195.0 202.5 210.0 195.0
4 FLETT Joachim (GER1958M2) 1958 GER 89.80 185.0 192.5 192.5 192.5
5 VUORISALO Michael (SWE1960M3) 1960 SWE 89.70 185.0 195.0 197.5 185.0
6 NORPILA Seppo (FIN1963M1) 1963 FIN 90.00 175.0 180.0 187.5 175.0
7 PLAVKA Vladim (SVK1960M4) 1960 SVK 88.60 150.0 160.0 165.0 160.0
LUKACS Belo 1965 HUN 86.60 180.0 180.0 180.0




J



Kat100

Tomáš Sedláček             200kg           4.místo

Kat110

Zoltán Kanát                    225kg            2.místo

Kat-125

Jiří krčmář                        215kg              4.místo

Kat+125

František Ambroz             240kg            2.místo

Team Points » 

1 FIN 56 pts (12+12+9+9+9+5)
2 CZE 56 pts (12+12+9+9+7+7)
3 GER 54 pts (12+12+12+7+6+5)


 M2

Druhý titul ME pro Rudu byl velice jednoznačný,nejsem si jistý,ale myslím,že to byl jeho osobák.Od prvního pokusu vedl a  160kg byl neuvěřitelný výkon.Ohromná gratulace

67.5kg

1 B?HM Rudolf (CZE1952M1) 1952 CZE 66.90 150.0 155.0 160.0 160.0
2 KLEWE Ernst (GER1950M3) 1950 GER 66.60 140.0 147.5 155.0 147.5
3 SUNDSTOL Birger (NOR1954M2) 1954 NOR 66.10 105.0 117.5 125.0 117.5 


Stejně tak jako předchozí závodník získal na těchto závodech Tonda druhý titul ME.Bojovali zde dva čeští šampioni a až do posledního pokusu nebylo jasné,kdo si odnese zlato.Nakonec štěstí stálo při Tondovi a tak zlatá medaile putovala do Olomouce Hodolan.Veliká gratulace.  

75kg
1 SOUSEK Antonin (CZE1946M1) 1946 CZE 73.80 140.0 147.5 152.5 147.5
2 HRUBY Petr (CZE1952M2) 1952 CZE 73.40 145.0 150.0 152.5 145.0 

Kat82,5

Karel Olič              130kg          4.místo

Pavel Schauer       130kg          5.místo

Kat90 

Josef Máška         787,5kg         2.místo

Josef Ptáček         165kg             5.místo

Kat100

Stanislav Maron      145kg             7.místo

Kat110

Jaroslav  Wožniak     175kg            6.místo

Kat125-

Antonín Šota              225kg            2.místo

Kat125+

Antonín Macák           200kg            2.místo

Team Points » 

1 GER 60 pts (12+12+12+9+8+7)
2 CZE 60 pts (12+12+9+9+9+9)
3 FIN 41 pts (12+9+8+7+5) 


M3

Kat90 

Petr Uher        155kg         3.místo



ME masters 2006  benschpress Frýdek Místek Česká Republika

Jako vždy když se ME konalo  v ČR se ho zúčastnilo mnoho závodníků.Jen škoda,že někteří z našich šampionů špatně odhadli základ a ze soutěže vypadli.A tak jsme si na titul museli počkat až na M2 a M3 a samozřejmě na M2 ženy.

M2 ženy

Kat60

Adina Hyková      80kg      3.misto

Hanka bezkonkurenčně vyhrála jak svou kategorii tak absolutního vítěze a navíc zvýšila hodnotu rekordu v dané kategorii. Víc opravdu nejde .Velká gratulace

82.5kg Fri 22 Sep 2006 

1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 82.50 130.0 137.5 143.0 142.5
2 EULENSTEIN Ursula (GER1949F1) 1949 GER 79.50 80.0 85.0 85.0 80.0 
Champion of Champions »
1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 128.2 pts (142.5, 82.50)
2 SPETH Eva (GER1954F1) 1954 GER 110.8 pts (127.5, 88.80)
3 ENGELBRECHT Karin (GER1956F2) 1956 GER 107.9 pts (85.0, 50.80) 

 

M1 muži

Kat75              Pavel Maixner          130kg                   3.místo  

Kat90               Jiří Katy                   205kg                  5.místo

                         Miroslav Paukert     190kg                   6.místo

Kat100               Tomáš Sedláček     200kg                 7.místo

                           Josef Olša               185kg                 9.místo

Kat125-                Michal Mihály          242,5kg            2.místo

                            Zoltán Kanát            205kg               3.místo

Kat125+                František Ambrož   225kg               3.místo

                            Vladimír Skála         202,5kg              4.místo

M2

Ruda podruhé naprosto s přehledem zvítězil ve svojí kategorii a připsal si tak třetí titul ME


67.5kg Sat 23 Sep 2006
1 BöHM Rudolf (CZE1952M1) 1952 CZE 66.80 150.0 155.0 160.0 155.0
2 CHESNAIS Jean Jacques (FRA1949M3) 1949 FRA 66.30 125.0 130.0 130.0 125.0
3 SUNDSTOL Birger (NOR1954M2) 1954 NOR 66.00 85.0 115.0 120.0 85.0

Kat82,5               Jaroslav Fajkus        140kg                   8.místo

Druhý z českých šampionů to neměl tak jednoduché,závody vyhrál Luboš spíš kvůli štěstí a skvělé taktice  než výraznou silovou převahou.Do posledních pokusů nebylo nikomu jasné,jaké bude pořadí na prvních třech místech.Nakonec se štěstí usmálo na našeho bojovníka a do Čech tak putovalo další zlato.


100kg Sat 23 Sep 2006
1 MARSIK Lubos (CZE1952M3) 1952 CZE 97.70 207.5 212.5 217.5 217.5
2 AYMON Jean-Pierre (AUT1954M1) 1954 AUT 99.20 210.0 215.0 220.0 215.0
3 SYDENGEN Leif (NOR1955M1) 1955 NOR 95.20 200.0 207.5 212.5 207.5
4 MASKA Josef 1955 CZE 98.40 205.0 205.0 210.0 205.0
5 PODMOK?Y Mieczys?aw 1952 POL 96.10 160.0 160.0 160.0 160.0 

 

Kat110       Jaroslav Wožniak        170kg         4.místo

Kat125-      Antonín Šota                210kg         2.místo

                   Ivan Veselý                  175kg          3.místo

Kat125+     Miroslav Sýkora            190kg          2.míso


75kg Fri 22 Sep 2006

 SOUSEK Antonin (CZE1946M1) 1946 CZE 74.20 135.0 142.5 145.0 145.0 

2 PESCHL Harald (GER1945M1) 1945 GER 74.50 135.0 140.0 145.0 140.0
3 MIELICH Ulrich (GER1939M2) 1939 GER 68.10 65.0 70.0 72.5 70.0

Tonda to na těchto závodech neměl jednoduché,ale díky perfektní strategii udržel celou soutěž náskok a všemi platnými pokusy pak potvrdil třetí titul ME.Moc jsem nepochopil strategii německého závodníka,který by díky vyšší tělesné hmotnosti musel jít přes Tondu.To ale nezkusil a tak i kdyby dal poslední pokus,jako že ho nedal,prohrál by stejně na rozdíl váhy.Asi měl špatné kouče a nebo neuměl počítat.A to bylo pro našeho závodníka dobře.Velká gratulace .

Kat110 Otakar Machytka           140kg      3.místo

Kat125 Jiří Skopal                      157,5kg   2.místo

            Alxandr Kolář                  155kg      3.místo

    


               

     




ME masters benschpress 2007 Zlín Česká Republika

Bohužel v současné době je vymazána historie EPF až do roku 2010,mohu zde jen vypsat jména ME masters,které jsou sice na začátku,ale zde to bude alespoň přehlednější

Hana Takáčová

Adina Hyková

Darja Janičková


Kat.90

Jiří Katy                   222,5kg   1.místo

Miroslav Paukert    200          6.místo

Kat.100

Tomáš Sedláček    200kg        5.místo 

Kat.110

Michal Kondla          210kg        3.místo

Kat.125

Michal Mihály            250kg       2.místo

Jiří Krčmář                 222,5kg     4.místo

Kat.+125

František Ambroz      225kg        3.místo


M2

Kat.67,5

Rudolf Böhm               160kg           1.místo

Kat.82,5

Jaroslav Fajkus           150kg             3,místo

Kat.90

Josef Ptáček                155kg               2.místo

Kat.100

Luboš Maršík                222,5kg          2.místo

Kat.-125

JIří Horník                      165kg              5.místo

Kat.+125

Antonín Šota                 225kg               1.místo

M.3

Kat.75

Antonín Soušek        90kg        1.místo

Kat.82,5

Karel Olič                 137,5kg      2.místo

Jiří Poutník                125kg        3.místo

Kat.100

František Esser         127,5kg      4.místo

Kat.-125

Otakar Machytka       145kg         1.místo



Tak jsem se po velikých peripetijích dozvěděl,že všechny výsledky dohledám na stránkách IPF com(nevím proč jsou na EPF vymázány,ale v počinech těch nejvyšších nikdy nehledejme logiku)

Ze tří žen,které reprezentovaly  Českou Republiku dvě obsadily první místo a jedna třetí,myslím,že je to skvělý úspěch

Adina získala svůj třetí titul a Hanka sedmý(od roku 2001 ji nikdo neporazil.)a přidala i titul absolutní vítězky bez rozdílu vah


60kg Thu 22 Nov 2007
1 HYKOVA Adina (CZE1943F1) 1943 CZE 59.30 85.0 87.5 87.5 85.0
- HILANDER Maiju 1957 FIN 58.80 62.5 62.5 62.5 0


.0est Lifter »

1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 127.6 pts (142.5, 83.30)
2 SPETH Eva (GER1954F1) 1954 GER 109.4 pts (127.5, 91.60)
3 ENGELBRECHT Karin (GER1956F2) 1956 GER 108.0 pts (85.0, 50.70) 

75kg Thu 22 Nov 2007
1 GLOMSTEIN Tone (NOR1964F1) 1964 NOR 71.10 105.0 110.0 117.5 117.5
2 H?USER Ursula 1960 GER 72.90 105.0 110.0 117.5 110.0
3 JANICKOVA Darja 1962 CZE 69.90 75.0 80.0 85.0 80.0


 V masters 1 zazářil neustále se lepšící Jirka, získal ve Zlíně svůj druhý titul ME a stejně jako v roce 2015 udržel celou soutěž náskok a posunul svůj výkon k novému maximu.Doba,kdy jsme benčovali stejně je nenávratně pryč.

Na šestém místě skončil další český vynikající reprezentant Mirek Paukert.


90kg Fri 23 Nov 2007 
1 KATI Jiri (CZE1965M1) 1965 CZE 88.50 212.5 215.0 222.5 222.5
2 LEBLEVENNEC Patrick 1963 FRA 88.20 210.0 215.0 220.0 215.0
3 JACOB Klaus-Dieter 1961 GER 88.60 207.5 212.5 212.5 212.5
4 KOND?KOR Vincent 1963 SVK 89.50 210.0 215.0 217.5 210.0
5 POHL Roger 1962 GER 89.70 210.0 215.0 217.5 210.0
6 PAUKERT Miroslav (CZE1963M2) 1963 CZE 88.50 200.0 207.5 207.5 200.0
7 SABATHY Manfred 1961 AUT 85.20 170.0 180.0 182.5 180.0
Team Points »
1 GER 62 pts (12+12+12+9+9+8)
2 FRA 53 pts (12+9+9+9+7+7)
3 CZE 50 pts (12+9+8+8+7+6)


V masters 2 bezkonkurenčně zvítězil Ruda , a potvrdil tak mou teorii,že věk je jen číslo,od roku 2002 končil soutěž vždy 160kg,připsal sitak čtvrtý titul

.67.5kg Fri 23 Nov 2007 

1 BOHM Rudolf (CZE1952M1) 1952 CZE 66.30 150.0 157.5 160.0 160.0
2 GELHAR Karsten 1957 GER 67.30 120.0 125.0 130.0 125.0
3 SUNDSTOL Birger 1954 NOR 65.20 105.0 112.5 120.0 112.5 


Druhý titul na těchto závodech získal Tonda Šota,tentokrát se to obešlo bez velkého boje,i když platný byl jen první pokus.


125+kg Fri 23 Nov 2007
1 SOTA Antonin 1952 CZE 99.99 225.0 235.0 235.0 225.0
2 RANGNIT Helmut 1956 GER 99.99 195.0 200.0 210.0 210.0


Další titul si připsal Tonda Soušek,nemusel se tentokrát moc snažit,protože byl v kategorii sám,ale jak už jsem několikrát napsal,jediné co závodník neovlivní ,je množství soupeřů.A z váhou kterou tady zapsal(90kg) by Tonda mohl odjet celou sérii.

Svůj první titul získal Otakar Machytka všemi platnými pokusy,štěstí stálo na jeho straně,protože jasný favorit z Finska vypadl na základu a druhý Němec se pokusil atakovat druhý pokus našeho šampiona,což se mu nepovedlo , a tak 145 kg už bylo jen třešničkou na dortu


125kg Thu 22 Nov 2007
1 MACHYTKA Otakar 1944 CZE 99.99 125.0 140.0 145.0 145.0
2 SMITH Frederick 1945 GBR 99.99 130.0 137.5 142.5 137.5
- NYLUND Christer 1944 FIN 99.99 210.0 210.0 210.0 0.0



21 závodníků a šest zlatých medailí svědčí o světové úrovni našich závodníků.Velká gratulace všem


ME masters benschpress 2008 Zlín Česká Republika

I toto mistrovství stejně jako v loňském roce se konalo ve Zlíně a zůčastnila se ho spousta českých reprezentantů

První titul vybojovala v kategorii M1 do 82,5kg Petra Biřicová výkonem 85kg  a zařadila se tak mezi držitele zlata z Evropského šampionátu

V kat.67,5 získala stříbro Jana Došlíková        90kg

Team Points »
1 GER 66 pts (12+12+12+12+9+9)
2 CZE 28 pts (12+9+7)
3 HUN 25 pts (12+7+6) 

 

V kategorii M2 bojovaly dvě české legendy trojboje i benče

Druhé místo v kat.60kg obsadila Adina Hyková,prohrála o pouhopohých0,8kg na rozdíl váhy.Komické na celé situaci je,že obě daly jen základ 75kg a 80kg už ani jedna z nich

60kg Thu 23 Oct 2008
1 PFEIFFER Friederike 1952 AUT 59.10 75.0 80.0 80.0 75.0
2 HYKOVA Adina (CZE1943F1) 1943 CZE 59.90 75.0 80.0 80.0 75.0
3 NOTHNAGEL Ursula 1936 GER M4 60.00 57.5 60.0 62.5 62.5 82.5kg Thu 23 Oct 2008 

Jak každý vidí,vítězství Hanky  Takáčové bylo jako obvykle naprosto přesvědčivé,připsala si tak další titul a zároveň i titul absolutního vítěze

1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 81.70 125.0 130.0 135.0 135.0
2 EULENSTEIN Ursula (GER1949F1) 1949 GER 79.50 85.0 90.0 92.5 92.5
3 ALBRECHT Melitta 1952 AUT 77.00 75.0 75.0 80.0 75


 Best Lifter » 

1 TAKACOVA Hana (CZE1954F1) 1954 CZE 122.1 pts (135.0, 81.70)
2 SPETH Eva (GER1954F1) 1954 GER 110.0 pts (130.0, 95.00)
3 ENGELBRECHT Karin (GER1956F2) 1956 GER 105.2 pts (85.0, 52.50) 


M1 muži


Kat 82,5 4 LHOTSKY Petr 1965 CZE 81.10 175.0 180.0 180.0 180.0

Kat 100   5 SEDLACEK Tomas (CZE1965M3) 1965 CZE 98.40 210.0 210.0 215.0 210.0

Kat 125   3 MIHALY Michal (CZE1966M1) 1966 CZE 99.99 230.0 240.0 252.5 252.5

Bohužel čtyři naši šampioni vypadli na základu

M2muži

Ruda zvítězil jako obvykle se značným náskokem i když se mu nepodařilo dát svých oblíbených 160kg jako na posledních šampionátech

67.5kg Thu 23 Oct 2008 3 MRAZEK Milan 1958 CZE 99.99 190.0 205.0 205.0 205.0

1 BOHM Rudolf (CZE1952M1) 1952 CZE 66.30 150.0 157.5 160.0 157.5
2 MUIGG Peter (AUT1958M1) 1958 AUT 66.30 147.5 147.5 147.5 147.5
3 KLEWE Ernst (GER1950M3) 1950 GER 66.40 137.5 142.5 147.5 147.5
4 HINTZKE Henryk 1957 POL 66.50 140.0 145.0 147.5 147.5
5 NILSSON Mats 1952 SWE 66.70 120.0 125.0 127.5 125.0
6 SUNDSTøL Birger 1954 NOR 66.30 112.5 117.5 120.0 120.0


Kat 110

9 VESELY Ivan (CZE1949M3) 1949 CZE 99.99 155.0 160.0 160.0 155.0 

Kat125+

3 MRAZEK Milan 1958 CZE 99.99 190.0 205.0 205.0 205.0

Ze soutěže vypadl jeden Český závodník


M3 muži

Kat 100

5 ESSER Frantisek 1946 CZE 93.40 125.0 130.0 130.0 130.0

6 STORA Kvetoslav 1940 CZE 94.40 125.0 125.0 130.0 125.0

Na rozdíl váhy prohrál titul JIrka Skopal,nevyčteme sice  jaký byl rozdíl(v databázi z nepochopitelných důvodů váží všichni 99,9),ale v důsledku je to jedno.Já jednou prohrál titul Mistra Republiky o 100g.


125kg Thu 23 Oct 2008
1 EL ALAMI Mujir 1946 SWE 99.99 165.0 170.0 172.5 172.5
2 SKOPAL Jiri (CZE1946M3) 1946 CZE 99.99 165.0 172.5 172.5 172.5
3 FALTH Kurt 1942 SWE 99.99 155.0 155.0 157.5 157.5
4 THELL Wilhelm 1939 AUT 99.99 140.0 150.0 157.5 157.5
5 SMITH Fred 1945 GBR 99.99 130.0 140.0 152.5 152.5
6 VACEK Karel 1947 CZE 99.99 115.0 122.5 127.5 122.5


 Ze soutěže vypadli dva Čeští závodníci

Bohužel jsme nezopakovali úspěch předchozího roku,sedm diskvalifikovaných je hodně.

Gratulace úspěšným,čest poraženým


ME masters benschpress 2010 Hagondange Francie

Ve Francii se Čechům podařilo získat absolutní prvenství bez rozdílu vah v kategorii Masters 3.mužů a Masters 2 žen.K tomu samozřejmě nechybělo i několik titulů ME v ostatních kategoriich-

 90 kg 

V kategorii M1 se odehrál veliký souboj dvou českých šampionů.Přesto,že Jirka měl platný jen první pokus,udržel si náskok a  ani Mirek Paukert ani Francouz na něj nedosáhli,i když se o to oba pokusili.Výsledek byl nejasný až do závěrečného pokusu.

1. Kati Jiri 1965 CZE 89,35 0,6408 99 230,0 240,0 240,0 230,0 147,38 12
2. Paukert Miroslav 1963 CZE 89,75 0,6393 8 215,0 222,5 232,5 222,5 142,24 9
3. van der Putten Frans 1962 NED 89,10 0,6417 127 220,0 225,0 230,0 220,0 • 141,17 8
4. Skalare Tony 1966 SWE 88,70 0,6432 38 175,0 180,0 180,0 180,0 115,77 7
- Jeffries James 1969 GBR 89,50 0,6402 30 240,0 240,0 260,0 - Out -


M3

Kat90

6. Poutnik Jiri 1946 CZE 82,60 0,6694 44 120,0 125,0 127,5 125,0 83,67

Kat100

3. Hornik Jiri 1948 CZE 97,35 0,6154 98 160,0 160,0 162,5 162,5 99,99

 8. Esser Frantisek 1946 CZE 94,75 0,6228 139 150,0 157,5 162,5 150,0 93,41

Kat-125

4. Vesely Ivan 1949 CZE 120,20 0,5747 100 155,0 157,5 177,5 155,0 89,07

Nejtěžší a asi i nejvyšší závodník šampionátu dal svůj životní výkon.Světový rekord,první místo a titul absolutního vítěze.Ohromná gratulace Petru Macákovi.Takhle by měli vypadat všichni policisti  .


125+ kg
1. Macak Petr 1950 CZE 167,00 0,5447 92 230,0 c3 237,5 237,5 w3 237,5 w3 129,36 12
2. Randmae Raul 1948 EST 145,25 0,5558 39 200,0 210,0 210,0 210,0 116,71 9
3. Schade Norbert 1948 GER 131,20 0,5647 72 200,0 205,0 210,0 205,0 115,76 8
4. Bostrom Georg 1947 SWE 129,90 0,5657 37 75,0 # # 75,0 42,42
Best Lifters
PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Macak Petr Czechia 167,00 0,5447 237,5 129,36
2. Knudsen Finn Denmark 106,00 0,5956 205,0 122,09
3. Sitruk Claude France 66,40 0,7813 155,0 121,10


https://powerlifting.ronnie.cz/c-6768-grizzly-oslavil-sedesatku-rozhovor.html

Stejně tak jako v mužích Hanka pokořila Světový rekord,vyhrála kategorii i absolutního vítěze.Velká gratulace

- 90 kg
1. Takacova Hana 1954 CZE 84,85 0,8874 39 135,0 140,0 143,0 w2 143,0 w2 126,89 12
2. Inkinen Pirkko 1950 FIN 83,50 0,8944 41 55,0 60,0 67,5 67,5 60,37 9

 Best Lifters 

PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Takacova Hana Czechia 84,85 0,8874 143,0 126,89
2. Speth Eva Germany 99,60 0,8336 137,5 114,62
3. Engelbrecht Karin Germany 51,20 1,2616 85,0 107,23


ME masters benschpress 2011 Haam Lucembursko

Do oblíbené destinace v Lucemburském Haamu odjela nepočetná výprava,přesto naši šampioni přivezli tři zlaté medaila.V M1 exeloval český borec JIří Katy,v ženách pak nestorka všech soutěží v benči Hanka Takáčová a v M3 Ivan Veselý

Všichni ,kteří znají Jirku,ví,že jeho heslo je buď titul,nebo nic.Tentokrát se to povedlo na třetí pokus a 240 ho jednoznačně posadilo na titul,k velké nelibosti jeho soupeřů,kteří už určitě s takovým výsledkem nepočítali.

Category 93 kg 

1 Kati Jiri 1965 91.38 240 240 240 240 152.05 12
2 Farstad Svein Olav 1965 92.67 232.5 232.5 237.5 237.5 - 9
3 Marneur Michel 1968 90.86 230 235 235 235 149.31 8
4 Hering Uwe 1963 92.45 200 207.5 222.5 222.5 140.17 7
5 Landvik Pekka 1966 91.72 212.5 220 225 220 139.13 6
6 Brandl Olaf 1970 91.61 217.5 220 220 217.5 137.63 5
7 Paukert Miroslav 1963 91.53 210 225 227.5 210 132.94 4
8 Kelecsenyi Janos 1968 89.82 190 200 200 190 121.42 3
9 Skalare Tony 1966 91.84 190 190 207.5 190 120.08 2
10 Trondsen Torgeir 1970 92.11 190 190 190 190 119.91 1


Kat05

Petr Lahoda       215kg        7.místo

Kat120-

JIří Krčmář          230kg      5.místo

M3

Kat90

Jiří Poutník        115kg        5.místo

Nezbývá než pogratulovat dalšímu českému medailistovi,který ač dal jen jeden platný pokus,stačil mu na vítězství.Jeho soupeř nezvládl 75kg a tak si myslím,že to je docela ostuda nedat v supru 75kg.Ale kdyby to dal "měl krásné druhé místo"

Category +120 kg 

1 Veselý Ivan 1949 120.25 130 130 165 130 74.70 12
2 Boström Georg 1947 134.37 75 - - 75 42.18


M2 ženy

Kat63      Adina Hyková        70kg       6.místo


Hanka si připsala svůj jubilejní desátý titul ME a zároveň další absolutní titul ME v pořadí devátý


 0Category 84 kg

1 Takáčová Hana 1954 82.91 130 135 140 140 125.67 12
2 Halvarsson Åsa 1962 76.27 100 105 110 105 98.79 9
3 Valtonen Heli 1961 72.25 90 92.5 95 92.5 90.08 8
4 Beninga Anke 1954 78.62 85 90 90 85 78.55 7

Best lifters

Women
1 Takáčová Hana 125.67 140 @ 82.91
2 Maciejewski Patricia 116.79 107.5 @ 62.05
3 Häuser Ursula 109.05 110 @ 70.36
4 Roche Martine 106.55 85 @ 51.63
5 Herbin Evelyne 103.17 97.5 @ 64.25
6 Halvarsson Åsa 98.79 105 @ 76.27
7 Bekhtereva Irina 96.22 80 @ 54.45
8 Knutars Aira 95.31 75 @ 50.72
9 Kring Pia 94.22 80 @ 55.93
10 Strik Tonia 92.58 82.5 @ 59.50 


ME masters benschpress 2012 Plzeň Česká Republika

V tomto roce začala dlouhá řada Světových a Evropských soutěží v Plzni v hotelu Parkhotel na Borských polích.Znamenalo to velkou účast českých závodníků a s tím související množství úspěchů jak jednotlivců,tak i teamů

M1ženy

Kat 63

.5. Zazvonilova Marcela 1971 CZE 60,94 1,1015 17 57,5 62,5 65,0 65,0 71,60 6 

M2

Kat52

3. Zodererova Vaclava 1961 CZE 51,27 1,2603 4 55,0 57,5 60,0 57,5 72,46 8


Hanka jako obvykle zvítězila bezkonkurenčně ,všechny platné pokusy,další titul a titul absolutní vítězsky

 - 84 kg

1. Takacova Hana 1954 CZE 83,33 0,8953 13 130,0 137,5 142,5 142,5 127,58 12
2. Hauser Ursula 1960 GER 74,42 0,9553 1 107,5 110,0 115,0 115,0 109,86 9
3. Halvarsson Asa 1961 SWE 75,85 0,9440 22 102,5 110,0 112,5 110,0 103,84 8
4. Valtonen Heli 1961 FIN 73,80 0,9604 20 85,0 90,0 95,0 90,0 86,43 7
5. Beninga Anke 1954 GER 79,67 0,9171 3 70,0 80,0 87,5 80,0 73,36 6 


Best Lifters of Masters 2 

PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Takacova Hana Czechia 83,33 0,8953 142,5 127,58
2. Maciejewski Patricia France 62,49 1,0806 107,5 116,16
3. Mynttinen Merja Finland 93,10 0,8526 135,0 115,10


M3

 63 kg 

1. Hykova Adina 1943 CZE 59,62 1,1204 31 72,5 c 75,0 c3 77,5 75,0 c3 84,03
2. Thimm Anita 1950 GER 60,64 1,1057 30 72,5 c 75,0 c3 77,5 75,0 c3 82,93
3. Pfeiffer Friederike 1952 AUT 62,65 1,0785 26 70,0 72,5 77,5 72,5 78,19
4. Nothnagel Ursula 1936 GER 61,26 1,0972 29 55,0 57,5 60,0 


Best Lifters of Masters 3
PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Hykova Adina Czechia 59,62 1,1204 75,0 84,03
2. Thimm Anita Germany 60,64 1,1057 75,0 82,93
3. Heligon Francoise France 45,09 1,3849 57,5 79,63


Málo kdy se stane,aby tři závodnice usilovaly o první místo stejnou váhou a ani jedna ji nezdolala,vítězství nakonec získala Adina druhým pokusem na rozdíl tělesné hmotnosti,byl to hodně vyrovnaný boj.A díky 1,02kg rozdílu váhy získala česká šampionka i titul Absolutní vítězsky M3.

A tak jsme měli titul absolutního vítěze v M2 i M3.Veliká gratulace


M1 muži

Martin Turek prohrál boj o druhé místo o pouho pouhých 100g,to je opravdová smůla,i mě se to jednou na MR podařilo.Do posledního pokusu nebylo zřejmé,jaké bude pořadí,čtvrtý a pátý závodník se pokoušeli atakovat třetí místo a šestý Brit dokonce na druhé.Byl to boj.

Category 83 kg 

1 Pinguet Cyril 1972 82.02 230 240 240 230 154.62 12
2 Hartikainen Vesa 1969 82.17 202.5 207.5 207.5 207.5 139.34 9
3 Turek Martin 1972 82.27 197.5 202.5 207.5 207.5 - 8
4 Nebola Vladimír 1970 82.65 190 190 200 200 133.84 7
5 Fuja Ireneusz 1970 82.24 185 192.5 197.5 197.5 - 6
6 Frøhoel Stig 1968 82.21 195 195 205 195 130.91 5
7 Ruiz Ortiz Jesus 1972 82.69 145 145 160 145 97.00 4


Jirkovi jako obvykle stačil k vítězství stačil jeden pokus,na minulém místrovství to byl poslední,tentokrát první.od minulého roku posunul výkon o deset kilo,což je fantastický úspěch.A paté místo v absolutním pořadí..Veliká gratulace


Category 93 kg

1 Kati Jiri 1965 91.57 250 257.5 257.5 250 158.23 12
2 Marneur Michel 1968 91.72 240 250 252.5 240 151.78 9
3 Brandl Olaf 1970 92.59 220 220 230 230 144.79 8
4 Hering Uwe 1963 92.32 220 227.5 230 227.5 143.42 7
5 Dawidowicz Robert 1972 92.28 215 220 227.5 220 138.72 6
6 Jensen Henrik Bo 1967 91.57 180 187.5 200 187.5 - 5
- Paukert Miroslav 1963 91.66 220 225 227.5 - - 0
- Farstad Svein Olav 1965 91.63 235 240 240 - - 0


Kat105

Ghazal Khaled        225kg         4.misto

Kat125+

Jaroslav Šoukal      282,5kg       3.misto 

Jiří Lacina                212,5kg        8.místo

Best lifters

Men
1 Enzinger Ewald 189.93 341wm1 @ 143.15
2 Jaatinen Juho 168.17 300 @ 137.15
3 Karner Markus 160.20 277.5 @ 117.95
4 Cucuzzella Alphonse 159.83 220 @ 72.98
5 Kati Jiri 158.23 250 @ 91.57
6 Šoukal Jaroslav 156.68 282.5 @ 147.45
7 Pinguet Cyril 154.62 230 @ 82.02
8 Waymel Olivier 152.41 192.5 @ 65.34
9 Marneur Michel 151.78 240 @ 91.72
10 Szсzepanski Philippe 151.58 250 @ 100.95

Team points

1 France 57 12 + 12 + 12 + 12 + 9
2 Finland 44 9 + 9 + 9 + 9 + 8
3 Germany 43 12 + 9 + 8 + 7 + 7
4 Czech Republic 42 12 + 8 + 8 + 7 + 7
5 Austria 24 12 + 12
6 Norway 21 9 + 7 + 5
7 Poland 20 8 + 6 + 6
8 Sweden 14 8 + 6
9 Spain 13 9 + 4
10 Great Britain 5 5
Denmark 5 5
12 Slovak Republic 0



Rémy dokázal vyhrát ikdyž konkurence byla velká a on byl ze všech čtyřech adeptů na medaili nejtěžší.Až do posledního pokusu nebylo vůbec jasné,jaké bude pořadí,jen málo kdy se sejdou tak vyrovnaní soupeři.Čest jejich boji a veliká gratulace vítězi.

Category 83 kg
1 Krayzel Rémy 1955 82.19 185 190 195 195 130.93 12
2 Gotzke Detlef 1962 81.50 180 185 192.5 192.5 129.91 9
3 Saunamäki Jukka 1961 80.47 185 190 195 190 129.24 8
4 Björqvist Stig 1960 81.20 182.5 187.5 192.5 187.5 - 7
5 Langevin Philippe 1961 80.48 170 175 187.5 170 115.62 6
- Rasmusen Erik 1962 83.00 - - - - - 0

- Ring Tomas 1960 82.45 177.5 177.5 177.5M2

Kat125-

Zoltán Kanát           242,5kg          2.místo (krásné druhé respektive třetí místo v absolutním pořadí)

Jiří Krčmář               220kg             4.místo         

Best lifters

Men
1 Rajala Erkki 149.27 205.5wm2 @ 73.00
2 Kanát Zoltán 141.08 242.5 @ 114.48
3 Schwanke Eberhard 138.95 250 @ 145.29
4 Krayzel Rémy 130.93 195 @ 82.19
5 Meyer Bernd 130.07 225 @ 117.31
6 Gotzke Detlef 129.91 192.5 @ 81.50
7 Kovalskis Vladimirs 129.55 215 @ 102.60
8 Saunamäki Jukka 129.24 190 @ 80.47
9 Krčmár Jiři 127.88 220 @ 114.82
10 Launonen Ilkka 127.22 200 @ 90.64 


Nation (points)

1. Germany 53 [12+12+12+9+8] 650,98 w.pts.
2. Finland 43 [12+9+9+7+6] 619,74 w.pts.
3. Czechia 28 [12+9+7] 399,89 w.pts.
4. Poland 28 [12+9+7] 367,34 w.pts.
5. France 28 [9+8+6+5] 472,85 w.pts.
6. Hungary 21 [8+8+5] 328,82 w.pts.
7. Russia 15 [8+7] 219,65 w.pts.
8. Great Britain 14 [6+4+4] 301,06 w.pts.
9. Latvia 12 [12] 129,56 w.pts.
10. Slovakia 12 [12] 126,36 w.pts.
11. Netherlands 9 [9] 126,60 w.pts.
12. Austria 9 [9] 110,77 w.pts.
13. Sweden 8 [8] 129,23 w.pts.
14. Belarus 8 [8] 89,94 w.pts.
- Norway -
- Denmark -


Best Lifters of Masters 2

PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Hadrysiak Mariusz Poland 111,05 0,5868 285,0 167,23
2. Rajala Erkki Finland 73,00 0,7264 205,5 149,27
3. Kanat Zoltan Czechia 114,48 0,5817 242,5 141,07


Team points


1 Germany 53 12 + 12 + 12 + 9 + 8
2 Finland 43 12 + 9 + 9 + 7 + 6
3 Poland 28 12 + 9 + 7
Czech Republic 28 12 + 9 + 7
5 France 28 9 + 8 + 6 + 5
6 Hungary 21 8 + 8 + 5
7 Russia 15 8 + 7
8 Great Britain 14 6 + 4 + 4
9 Latvia 12 12
Slovak Republic 12 12
11 Austria 9 9
Netherlands 9 9
13 Belarus 8 8
Sweden 8 8
15 Denmark 0

Jak si každý může udělat obrázek o dokonalosti zpracovatele údajů,dva rozdílné výsledky v absolutním pořadí jednotlivců i Národů(v jednotlivcích nějak zapoměli na Hadrysiaka,vždyt dal jen tři světové rekordy)



M3

Kat105 

Luboš Maršík           180kg          5.místo

Václav Primus          122,5kg       8.místo

Kat125- 

Josef Duna               177,5kg        3.místo

Tonda poprvé vyhrál na rozdíl váhy,byl totiž lehčí,což by se mu v předchozích letech asi nepodařilo.A i výkon odpovídal ztrátě kil,které v předchozích letech šampion nosil.Vzpomínám si jak kdysi dělal Tonda  hlavního rozhodčího na krajském přeboru v Plzni na Doubravce a po skončení závodu jen tak pro zpestření a bez rozcvičení dal 200kg benč,samozřejmě RAW

120+ kg 

1. Sota Antonin 1952 CZE 120,79 0,5740 37 170,0 190,0 200,0 190,0 109,06 12
2. Randmae Raul 1948 EST 146,63 0,5551 34 190,0 190,0 190,0 190,0 105,46 9
3. Vesely Ivan 1949 CZE 121,94 0,5729 38 125,0 170,0 170,0 125,0 71,60 8


Best lifters

Men
1 Synstad Bjarne 135.13 200 @ 81.35
2 Reinholds Dainis 129.33 222.5 @ 114.85
3 Boe Kjell Arne 129.30 200 @ 87.85
4 Falk Hans-Peter 122.08 207.5 @ 110.09
5 Silvander Matti 120.96 200 @ 101.60
6 Collins Tom 114.17 190 @ 103.39
7 Volkov Nikolay 113.80 165 @ 78.73
8 Lee Alexander 112.50 162.5 @ 78.28
9 Maršik Lubos 112.09 180 @ 94.77
10 Springstein Wolf-Peter 110.65 162.5 @ 80.33

Team points

1 Germany 43 12 + 9 + 8 + 7 + 7
2 Czech Republic 37 12 + 8 + 8 + 6 + 3
3 France 33 12 + 12 + 9
4 Finland 32 9 + 9 + 9 + 5
5 Norway 24 12 + 12
6 Great Britain 21 8 + 7 + 6
7 Latvia 20 12 + 8
8 Poland 12 12
9 Russia 9 9
Estonia 9 9
11 Sweden 7 7
12 Denmark 6 6
13 Hungary 5 5
14 Austria 4 4



ME masters benschpress 2013 Sofia Bulharsko

Do bulharska odjelo jen šest českých závodníků a závodnic.Tři zlaté a jedna stříbrná jako obvykle potvrdily kvalitu našich závodníků

Jarda na tomto šampionátu získal první titul ME v benči,už druhým pokusem pojistil vítězství a třetí byl jen třešnička na dortu,která ho posunula na třetí místo v absolutním přadí

.120+ kg 

1. Soukal Jaroslav 1972 CZE 152,50 0,5520 3 280,0 292,5 300,0 300,0 165,60 12*
2. Duval Charles 1972 FRA 128,50 0,5668 18 280,0 280,0 282,5 282,5 160,12 9
3. Morozevich Vitaliy 1966 RUS 190,50 0,5337 1 282,5 282,5 282,5 282,5 150,77 8
4. Oksendal Georg 1973 NOR 126,60 0,5684 21 265,0 270,0 280,0 270,0 153,46 7
5. Blom Robert 1966 SWE 123,60 0,5712 15 252,5 265,0 270,0 252,5 144,22 6
6. Wieslaw Dominik 1965 POL 128,80 0,5665 2 235,0 242,5 250,0 250,0 141,62 5
7. Mathon Renaud 1969 FRA 133,10 0,5633 9 240,0 260,0 267,5 240,0 135,19 4
- Wdowinski Dariusz 1965 POL 138,00 0,5600 10 280,0 280,0 285,0 - Out -


 - Best Lifters of Masters 1

PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Myller Jarmo Finland 117,80 0,5775 292,5 168,91
2. Karner Markus Austria 118,10 0,5771 292,5 168,80
3. Soukal Jaroslav Czechia 152,50 0,5520 300,0 165,6


Kat120- 5. Lahoda Petr 1970 CZE 117,75 0,5776 19 240,0 255,0 272,5 255,0 147,27

M2


- 120 kg
1. Hadrysiak Mariusz 1961 POL 108,15 0,5917 15 265,0 286,0 286,0 265,0 156,78 12
2. Krcmar Jiri 1962 CZE 112,10 0,5852 2 215,0 225,0 230,0 230,0 134,59 9
3. Pollmann Jorg 1959 GER 116,35 0,5793 8 170,0 215,0 225,0 215,0 124,53 8
4. Hulme Allan 1956 GBR 111,00 0,5869 4 207,5 222,5 222,5 207,5 121,78 7
5. Rantala Timo 1963 FIN 114,00 0,5824 19 160,0 180,0 215,0 180,0 104,83 6
6. Massey Julian 1956 GBR 114,85 0,5813 11 100,0 180,0 192,5 180,0 104,62


V ženách dvě ostřílené šampionky,obě získaly první

- 84 kg 

1. Takacova Hana 1954 CZE 83,40 0,8950 6 130,0 137,5 142,5 142,5 127,53 12
2. Halvarsson Asa 1961 SWE 76,55 0,9387 5 102,5 107,5 110,0 110,0 103,26 9
3. Speth Eva 1954 GER 78,65 0,9239 11 102,5 107,5 110,0 107,5 99,31 8


  Best Lifters of Masters 2

PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Takacova Hana Czechia 83,40 0,8950 142,5 127,53
2. Haas Regina Germany 71,00 0,9852 125,0 123,15
3. Mynttinen Merja Finland 94,40 0,8483 141,0 119,61


- 63 kg 

1. Hykova Adina 1943 CZE 60,35 1,1099 21 72,5 75,0 78,0 75,0 83,24


Best Lifters of Masters 4

PL. Lifter Nation B.Weight WF Result W. points
1. Hykova Adina Czechia 60,35 1,1099 75,0 83,24
2. Heligon Francoise France 50,60 1,2730 55,0 70,01








ME masters benschpress 2014 Haam  Lucembursko

V M1  muži nás reprezentovali čtyři závodníci.Výsledek-jedno zlato,dvě stříbra.Absolutní vítězství v jednotlivcích

V M3 a v M4 ženy nás reprezentovaly dvě závodnice.Výsledek-dvě zlata,absolutní vítězství v jednotlivcích a absolutní vítězství v družstvech.

A teď již k samotným závodům.

Aleš se pokusil překonat posledním pokusem vítěze z Francie,bohužel se to nepovedlo a tak se musel spokojit "jen " s druhým místem.Přesto krásný výkon,gratulace.

83 kg 

1. Pinguet Cyril 1972 FRA 81,97 0,6725 9 230,0 237,5 248,0 230,0 154,69 12
2. Kostal Ales 1974 CZE 82,46 0,6701 7 217,5 222,5 232,5 222,5 149,10 9
3. Hartikainen Vesa 1969 FIN 82,48 0,6700 8 207,5 220,0 225,0 207,5 139,03 8
4. Woschny Ingo 1965 GER 81,99 0,6724 6 180,0 187,5 190,0 187,5 126,08 


Khalet svými všemi platnými pokusy jasně pojistil druhé místo.

- 105 kg
1. Olaisen Ronny 1971 NOR 104,41 0,5988 20 265,0 265,0 270,0 265,0 158,68 12*
2. Ghazal Khaled 1972 CZE 103,90 0,5998 32 235,0 237,5 245,0 245,0 146,95 9
3. Dominik Wieslaw 1965 POL 104,59 0,5984 22 225,0 232,5 240,0 240,0 143,62 8
4. Kuehl Jan 1971 GER 103,14 0,6014 25 220,0 220,0 232,5 232,5 139,83 7
5. Kovacs Laszlo 1974 HUN 102,96 0,6018 31 230,0 230,0 237,5 230,0 138,41 6
6. Otoiu Lucian 1969 ROU 103,89 0,5998 30 220,0 227,5 232,5 227,5 136,46 5
7. Dhillon Sangheet 1971 GBR 104,25 0,5991 23 215,0 222,5 222,5 222,5 133,30 4
8. Komulainen Jukka 1973 FIN 104,10 0,5994 24 215,0 220,0 240,0 215,0 128,87 3
9. Rindemark Mats 1970 SWE 104,66 0,5983 28 215,0 215,0 222,5 215,0 128,63 2
10. Kraemer Thomas 1970 GER 102,44 0,6029 29 190,0 200,0 205,0 200,0 120,58 1
- Devos Christophe 1

Na Honzu zbylo jen neoblíbené čtvrté místo,ale medailisti byli příliš daleko.

 4. Pinc Jan 1973 CZE 118,80 0,5763 1 260,0 260,0 270,0 260,0 149,84 7 

120+ 

Jarda posunul zase své maximum,už jenom základ stačil na vítězství,poslední pokus bohužel nevyšel,byl by to "svěťák".I tak zlato a absolutní vítězství je ohromný úspěch.Veliká gratulace

1. Soukal Jaroslav 1972 CZE 161,31 0,5476 10 312,5 325,0 353,0 325,0 177,97 12*
2. Furesund Kjell 1966 NOR 136,48 0,5610 14 290,0 300,0 300,0 300,0 168,30 9
3. Blom Robert 1966 SWE 127,61 0,5675 9 280,0 290,0 292,5 290,0 164,58 8
4. Rekittke Jurgen 1969 GER 162,60 0,5469 8 260,0 280,0 285,0 280,0 153,13 7
5. Guidez Jerome 1974 FRA 146,52 0,5551 12 275,0 290,0 292,5 275,0 152,65 6
6. Dahl Orjan 1970 SWE 142,26 0,5575 13 262,5 267,5 270,0 262,5 146,34 5
7. Vestergaard Jan 1966 DEN 127,00 0,5681 16 205,0 212,5 215,0 212,5 120,72 4
- Schwanke Mario 1971 GER 121,22 0,5736 15 240,0 240,0 240,0 - Out - -
- Minelle Jean Yves 1966 FRA 131,37 0,5645 11 262,5 262,5 267,5 - Out - -

Best Lifters of Masters 1
PL. Lifter Team B.Weight WF Result W. points
1. Soukal Jaroslav Czechia 161,31 0,5476 325,0 177,96
2. Myller Jarmo Finland 118,85 0,5763 305,0 175,75
3. Leinonen Lasse Finland 119,80 0,5751 302,5 173,96


Hanka získala svůj další titul stejně tak i titul absolutní vítězsky v M3


- 84 kg 

1. Takacova Hana 1954 CZE 79,70 0,9169 7 130,0 135,0 145,5 135,0 123,78 12
2. Speth Eva 1954 GER 81,82 0,9039 6 105,0 110,0 112,5 110,0 99,43 9
3. Beninga Anke 1954 GER 77,22 0,9339 10 77,5 80,0 82,5 80,0 74,71 8


 Best Lifters of Masters 3 

PL. Lifter Team B.Weight WF Result W. points
1. Takacova Hana Czechia 79,70 0,9169 135,0 123,78
2. Speth Eva Germany 81,82 0,9039 110,0 99,42
3. Knutars Aira Finland 51,01 1,2652 75,0 94,89


Adina na těchto závodech opravdu zaperlila.Titul ME,titul absolutní ME M4,světový rekord a prvenství v teamech,ohromná gratulace


 Masters 4

- 52 kg
1. Heligon Francoise 1943 FRA 50,10 1,2827 1 55,0 58,0 c4 60,0 c4 60,0 c4 76,96 12
- 57 kg
1. Hykova Adina 1943 CZE 56,97 1,1609 2 65,0 70,0 w4 72,5 70,0 w4 81,26 12
- 63 kg
1. Nothnagel Ursula 1936 GER 61,60 1,0925 3 55,0 57,5 60,0 60,0 65,55 12


Team (points) 

1. Czechia 12 [12] 81,26 w.pts.
2. France 12 [12] 76,96 w.pts.
3. Germany 12 [12] 65,55 w.pts.


Best Lifters of Masters 4
PL. Lifter Team B.Weight WF Result W. points
1. Hykova Adina Czechia 56,97 1,1609 70,0 81,26
2. Heligon Francoise France 50,10 1,2827 60,0 76,96
3. Nothnagel Ursula Germany 61,60 1,0925 60,0 65,55


ME masters benschpress 2015 Tallin Estonsko

Severské Estonsko hostilo velkou škálu pobaltských a vikingských šampionů.O to větší byl úspěch českých borců,kteří v tak silné konkurenci nezapadli

Z žen nás v M1 reprezentovala jen jedna závodnice

6. Krcmarova Alena 1975 CZE 77,95 0,9287 23 90,0 97,5 100,0 90,0 83,58 5

Adina -ME,Abs.ME,Světový rekord,prvenství v teamech

 Masters 4 

-52kg
1. Heligon Francoise 1943 FRA 49,40 1,2964 2 57,5 60,5 60,5 57,5 74,54 12
-63kg
1. Hykova Adina 1943 CZE 62,40 1,0818 6 70,0 78,0-w4 80,0 78,0 84,38 12


Nation (points)

1. Czechia 12 [12] 84,38 w.pts.
2. France 12 [12] 74,54 w.pts.


Best Lifters of Masters 4

Rnk Lifter Nation B.Weight WF Result W.Points C.Rnk.
1. Hykova Adina Czechia 62,40 1,0818 78,0 84,38 1
2. Heligon Francoise France 49,40 1,2964 57,5 74,54 1


Khaled díky platnému třetímu pokusu získal svůj první titul,druhý Nor ho podcenil a atakoval jeho druhý pokus a chtěl vyhrát na rozdíl váhy,pokus dal ,ale chybělo mu 2,5kg


 -105kg 

1. Ghazal Khaled 1972 CZE 104,75 0,5981 30 260,0 267,5 270,0 270,0 161,49 12*
2. Olaisen Ronny 1971 NOR 102,75 0,6023 33 257,5 262,5 267,5 267,5 161,12 9
3. Green Martin 1974 GBR 104,25 0,5991 29 250,0 255,0 265,0 250,0 149,78 8
4. Stecklina Sven 1974 GER 102,85 0,6020 28 232,5 240,0 250,0 240,0 144,48 7
5. Pohjonen Juha 1966 FIN 104,60 0,5984 36 230,0 237,5 252,5 230,0 137,63 6
6. Kulaviir Andres 1973 EST 103,85 0,5999 27 217,5 225,0 227,5 227,5 136,48 5
7. Kuehl Jan 1971 GER 102,05 0,6038 32 220,0 220,0 225,0 225,0 135,85 4
8. Dhillon Sangheet 1971 GBR 102,80 0,6021 35 210,0 217,5 225,0 217,5 130,96 3
9. Rindemark Mats 1970 SWE 104,10 0,5994 34 200,0 220,0 220,0 200,0 119,88 2
- Petrov Viacheslav


Zbyněk měl ohromné štěstí,kdo chce vědět proč,ať se podívá na první až šesté místo a na tělesné váhy šampionů a dojde mu,jak dramatický to byl závod


 -120kg 

1. Myller Jarmo 1968 FIN 118,80 0,5763 8 300,0 300,0 305,0 305,0 175,77 12*
2. Larsson Markus 1974 SWE 117,90 0,5774 5 295,0 302,5 307,5 302,5 174,66 9
3. Krejca Zbynek 1974 CZE 118,70 0,5764 3 295,0 302,5 307,5 302,5 174,36 8
4. Leinonen Lasse 1973 FIN 119,60 0,5754 7 300,0 305,0 305,0 300,0 172,62 7
5. Kompelien Olav 1972 NOR 118,55 0,5766 2 292,5 300,0 302,5 292,5 168,66 6
6. Karner Markus 1970 AUT 118,85 0,5762 10 285,0 310,0 310,0 285,0 164,22 5
7. Agadzanjans Aleksejs 1975 LAT 114,75 0,5814 6 255,0 260,0 265,0 265,0 154,07 4
8. Cserna Janos 1968 HUN 117,95 0,5773 11 245,0 255,0 262,5 255,0 147,21 3
9. Antic Petar 1968 GER 118,35 0,5768 9 250,0 260,0 260,0 250,0 144,20 2
- Blomgren Conny 1968 SWE 118,90 0,5762 1 280,0 280,0 280,0 DSQ - -
- Duval Charles 1972 FRA 119,75 0,5752 4 290,0 290,0 302,5 DSQ - 
120+kg
1. Lehto Ove 1972 FIN 144,60 0,5562 12 340,0 355,0 365,0 365,0 203,01 12*
2. Sandvik Kenneth 1975 FIN 141,10 0,5582 19 340,0 355,0 365,0 355,0 198,16 9
3. Soukal Jaroslav 1972 CZE 163,80 0,5463 13 325,0 330,0 345,0 330,0 180,28 8
4. Guidez Jerome 1974 FRA 143,45 0,5568 15 310,0 325,0 330,0 310,0 172,61 7
5. Blom Robert 1966 SWE 131,40 0,5645 16 280,0 290,0 292,5 292,5 165,12 6
6. Leesmann Kaido 1969 EST 128,30 0,5670 14 290,0 305,0 305,0 290,0 164,43 5
7. Koovit Gert 1973 EST 130,10 0,5655 17 240,0 250,0 255,0 255,0 144,20 4
8. Vestergaard Jan 1966 DEN 126,85 0,5682 18 205,0 205,0 225,0 205,0 116,48 3

Best Lifters of Masters 1
Rnk Lifter Nation B.Weight WF Result W.Points C.Rnk.
1. Lehto Ove Finland 144,60 0,5562 365,0 203,01 1
2. Sandvik Kenneth Finland 141,10 0,5582 355,0 198,16 2
3. Soukal Jaroslav Czechia 163,80 0,5463 330,0 180,28

ME masters benschpress 2016 Haam Lucembursko

Téměř všichni závodníci,kteří se tohoto šampionátu  zůčastnili

získali medaile,v

 M3 a v M4 ženy dokonce absolutní prvenství

Ghazal jednoznačně získal  druhý titul ME a dokonce  třetím pokusem pokořil stávající rekord,vylepšil tak svůj výkon z předchozího roku o 18kg.Velká gratulace


-105kg
1 Ghazal Khaled 1972 CZE 104,29 0,5990 21 267,5 280,0 288,0-c1 288,0 172,51 12*
2 Green Martin 1974 GBR 104,60 0,5984 16 250,0 255,0 262,5 250,0 149,60 9
3 Stecklina Sven 1974 GER 101,00 0,6062 20 240,0 242,5 250,0 242,5 147,00 8
4 Lakso Joakim 1975 SWE 104,13 0,5993 18 227,5 240,0 240,0 240,0 143,83 7
5 Kraemer Thomas 1970 GER 103,49 0,6007 15 215,0 215,0 235,0 235,0 141,16 6
6 Rabineau Tony 1973 FRA 100,48 0,6074 17 230,0 240,0 242,5 230,0 139,70 5
7 Kraakenes Arild 1968 NOR 104,28 0,5990 22 220,0 242,5 245,0 220,0 131,78 4
- Kovacs Laszlo 1974 HUN 104,93 0,5977 19 240,0 240,0 240,0 

Nikdo ze závodníků se nepřiblížil k Zbyňkovu základu s vyjímkou Francouze,který byl pozitivní na dopink.Všichni závodníci se tak posunou nahoru,ale bohužel až drahnou dobu po závodech,a tak Česká hymna nezazněla.Na třetím místě se umístil další vynikající český závodník Honza Pinc,dal všechny platné pokusy,což se mu ne vždy podařilo.Velká gratulace


120+kg
1 Krejca Zbynek 1974 CZE 121,16 0,5737 14 300,0 305,0 310,0 305,0 174,98 12
2 Kretzschmar Robert 1976 GER 125,52 0,5694 12 280,0 292,5 295,0 295,0 167,97 9
3 Pinc Jan 1973 CZE 121,94 0,5728 15 275,0 285,0 292,5 292,5 167,54 8
4 Rekittke Jurgen 1969 GER 167,20 0,5446 10 225,0 245,0 260,0 245,0 133,43 7
- Dahl Orjan 1970 SWE 145,92 0,5555 13 275,0 275,0 275,0 DSQ - -
dq Guidez Jerome 1974 FRA 148,22 0,5542 11 310,0 320,0 330,0 330,0 dq 0


Nation (points)
1. Poland 49 [12+12+9+8+8] 687,88 w.pts.
2. France 40 [12+12+12+9+7] 790,20 w.pts.
3. Germany 36 [8+8+7+6+6] 767,08 w.pts.
4. Czechia 32 [12+9+7] 515,04 w.pts.
5. Finland 26 [12+9+5] 479,23 w.pts.
6. Norway 16 [12+4] 309,08 w.pts.
7. Sweden 15 [8+7] 317,05 w.pts.
8. Hungary 14 [9+5] 290,46 w.pts.
9. Austria 12 [8+4] 287,72 w.pts.
10. Great Britain 9 [9] 149,60 w.pts


.Best Lifters of Masters 1

Rnk Lifter Nation B.Weight WF Result W.Points C.Rnk.
1. Kompelien Olav Norway 118,55 0,5766 307,5 177,31 1
2. Leinonen Lasse Finland 119,35 0,5757 305,0 175,59 2
3. Krejca Zbynek Czech Republic 121,16 0,5737 305,0 174,98 2


 M2   muži  3 Krcmar Jiri 1962 CZE 109,16 0,5899 1 217,5 230,0 230,0 230,0 135,68 8 

M1     ženy      6. Krcmarova Alena 1975 CZE 77,26 0,9336 16 80,0 85,0 100,0 85,0 79,36 5 

Hanka i Adina opět získali zlato a to i v absolutním pořadí


-84kg
1. Takacova Hana 1954 CZE 79,19 0,9203 25 110,0 117,5 125,0 125,0 115,04 12
2. Speth Eva 1954 GER 83,18 0,8962 26 100,0 102,5 X 102,5 91,86 9
3. Beninga Anke 1954 GER 74,50 0,9547 27 77,5 80,0 85,0 80,0 76,38 8 


Best Lifters of Masters 3

Rnk Lifter Nation B.Weight WF Result W.Points C.Rnk.
1. Takacova Hana Czechia 79,19 0,9203 125,0 115,04 1
2. Knutars Aira Finland 51,66 1,2530 81,5 102,12 1
3. Herbin Evelyne France 62,92 1,0750 90,0 96,75 1 

-63kg
1. Hykova Adina 1943 CZE 60,66 1,1055 11 70,0 78,5 78,5 70,0 77,39 12
2. Nothnagel Ursula 1936 GER 61,57 1,0929 12 50,0 52,5 55,0 55,0 60,11 9
Nation (points)
1. Czechia 12 [12] 77,39 w.pts.
2. France 12 [12] 72,40 w.pts.
3. Germany 9 [9] 60,11 w.pts.Best Lifters of Masters 4
Rnk Lifter Nation B.Weight WF Result W.Points C.Rnk.
1. Hykova Adina Czechia 60,66 1,1055 70,0 77,39 1
2. Heligon Francoise France 51,33 1,2592 57,5 72,40 1
3. Nothnagel Ursula Germany 61,57 1,0929 55,0 60,11 2Abbreviations:


ME Masters benschpress 2017 La Manga Španělsko

Z každým rokem  ubývá českých reprezentantů,dílem je to kvůli financím(benč nebývá v Čechách),dílem přestoupení závodníků do jiné federace,a taky ztrátou motivace.A v neposlední řadě také zranění,která jsou v masters častější. A tak na těchto závodech závodilo jen pět závodníků,tři muži a dvě ženy.


Míra dokázal svým posledním posledním benčem překonat Rumuna a pak už jen čekal na soupeřův závěrečný pokus,tomu se ale nezadařilo,a tak zlato putovalo do Čech,velká gratulace

1. Nebola Vladimir 1970 CZE 82,44 0,6702 7 200,0 200,0 210,0 210,0 140,74 12
2. Panazan Ovidiu 1975 ROU 81,78 0,6735 6 207,5 212,5 212,5 207,5 139,75 9*
3. Cieplak Daniel 1973 POL 82,69 0,6690 10 195,0 202,5 212,5 202,5 135,47 8
4. COLMARD Mickael 1971 FRA 82,38 0,6705 9 180,0 195,0 200,0 180,0 120,69 7
5. Bochmann Danny 1976 GER 82,00 0,6724 8 152,5 155,0 X 152,5 102,54 6 

1. Guidez Jerome 1974 FRA 149,79 0,5534 24 300,0 305,0 315,0 315,0 174,32 12
2. Pinc Jan 1973 CZE 128,12 0,5671 25 160,0 300,0 305,0 160,0 90,74 9








Masters 2

2. Krcmar Jiri 1962 CZE 109,77 0,5889 17 215,0 220,0 225,0 220,0 129,56

 Masters 1 ženy 84+

4. Krcmarova Alena 1975 CZE 75,32 0,9481 9 85,0 90,0 90,0 90,0 85,33 7 

Hanka získala svůj (jestli se nemýlím) patnáctý titul,společně s absolutním titulem ME,k tomu dva Světové a jeden Evropský rekord.Veliká gratulace.Neznám nikoho,kdo by se mohl pyšnit takovou sbírkou titulů


Masters 3

Best Lifters of Masters 3 

Rnk Lifter Nation B.Weight WF Result W.Points C.Rnk.
1. Takacova Hana Czechia 85,67 0,8832 135,0 119,23 1
2. Herbin Evelyne France 62,35 1,0824 85,0 92,00 1
3. Liege Marie Christine France 67,48 1,0208 77,5 79,11 1

84+kg
1. Takacova Hana 1954 CZE 85,67 0,8832 12 125,0-c3 130,0-w3 135,0-w3 135,0 119,23 12

 

Míra Nebola s českou vlajkou a zlatou medailí z ME 2017

ME Masters benschpress 2018 Haam Lucembursko

Do Haamu,populárního města v pořádání ME v benči ,odjela ještě menší skupina českých závodníků než loni do Španělska.Částečně to bylo asi proto,že šampionát byl týden po MS v Mongolsku,kterého se zůčastnila jak Hanka Takáčová,která tam získala další titul MS,tak Honza Pinc,který  i po utrženém zranění v rozcvičovně v Ulambatoru vybojoval čtyři bronzové medail(vneděli odlétal z Mongolska a v úterý odjel do Lucemburska,kde dělal rozhodčího a ve čtvrtek závodil,neuvěřitelný výkon,a nikdo mu nemůže mít za zlé,že vypadl na základu).A tak závod dokončil jen jeden český reprezentant v masters. ,který zároveň získal svůj třetí titul


.-120kg 

1. Ghazal Khaled 1972 CZE 110,10 0,5883 24 267,5 277,5 305,0 277,5 163,25 12
2. Green Martin 1974 GBR 108,93 0,5903 29 250,0 252,5 257,5 252,5 149,05 9
3. Lakso Joakim 1975 SWE 110,81 0,5872 31 230,0 242,5 280,0 242,5 142,40 8
4. Salbeck Guenther 1978 GER 119,05 0,5760 27 235,0 242,5 275,0 242,5 139,68 7
5. Kapyrin Sergey 1971 BLR 109,05 0,5901 25 230,0 230,0 242,5 230,0 135,72 6
6. Kraemer Thomas 1970 GER 105,51 0,5965 26 160,0 225,0 245,0 160,0 95,44 5
- Parna Tarmo 1978 EST 113,18 0,5836 30 265,0 265,0 265,0 DSQ - -
120+kg