Mistři Evropy v silovém trojboji masters

1.Antonín Šota                         1992 ČSFR

2.Josef Mička                          2001

3..Jaroslav Kelner                    2001

4.. Petr Teuser                          2003,2011,2012,2014

5.Stanislav Hoza                      2004,2007

6.Jaroslav Kellner                    2004

7.Jan Beneš                              2004,2009

8.Petr Hrubý                            2004

9.Wolfgang Zimmerman          2004

 10.Zoltan Kanat                      2005,2011,2014,2015,2016

11.Karel Ruso                          2007, 2008, 2009,2013,2016

12.Jiří Skopal                          2007, 2009,,2015

13.Jan Mrázek                        2008

14.Martin Urban                      2009

14.Josef Máška                      2010

15.Květoslav Grobař               2010

16.Hana Takáčová                 2011,2014

17.Břetislav Řehka                 2011

18.Kenis Janis                        2012

19.Vojtěch Šárik                     2014

20.Jaroslav Šoukal                2014,2015,2016,RAW 2018

21.Tomáš Šárik                      2015   

22.Pavel Malina                   2016

23.Jan Pinc                           2017

24.Zbyněk Krejča                2017

25.Remy Kreyzel                  2017 diskvalifikovan

26 Václav Patočka     2018

Takže 44


 První  místo  v  pořadí jednotlivých Států

                                 

2004     M1                           Havířov Česká Republika

2009     M2                          Plzeň   Česká  Republika

2012      M2  M3                   Plzeň  Česká  Republika

2014      M2  M3 ženy           Plzrň   Česká  Republika

2015     M1   M2  M3ženy      Plzeň  Česká  Republika

2016      M1          M3ženy     Plzeň  Česká  Republika

2017      M1                            Plzeň   Česká  Republika   

2018       M1                            Plzeň   Česká Republika                           


První ME masters v silovém trojboji ještě za ČSFR 1992

Podařilo se mi získat od známého rekordmana Tondy Šoty článek,který popisuje celou jeho tehdejší sportovní kariéru.Mimi jiné i vítězství ME masters v silovém trojboji.Výsledky bohužel nejsou nikde dohledatelné,snad se to podaří časem.

Tak už se to podařilo.Akorát mi trošku zaráží,že ač jsme byli ještě společnou Republikou Čechů a Slováků(ČSFR),Slováci jsou prezentovaní za Slovensko.A ještě víc mě překvapilo,když jsem se podíval na ME  a MS z dob ČSSR a  i tam jsou Slováci psaní za Slovenskou Republiku.Je vidět,jak nás  Čehůňov měli rádi.Jakému nacionalistovi stálo za to,nechat to na Světových stránkách přepracovat.Ale jak je vidět,i dějiny se dají přepsat velice snadno..Ovšem v tomto případě je to skutečně jedno.

A teď už k samotným výsledkům

Kat56

2 Raska Bretislav 1946 55.80 150 92.5 182.5 425 388.26 9 

3 Kozak Jaroslav 1947 54.80 140 80 160 380 353.41 8 

Kat60

2 Gombár Milan 1948 59.60 170 90 195 455 390.44 9

3 Urban Antonin 1951 59.80 150 85 210 445 380.69 8 

Kat67,5

6 Bohm Rudolf 1952 66.40 160 132.5 215 507.5 396.52 5 

,

Kat90

3 Micka Josef 1949 89.20 255 172.5 270 697.5 447.32 8 

4 Cihla Peter 1950 87.00 285 147.5 260 692.5 450.04 7  Český emigrant Z Chebu


bu

Kat100

6 Gyevath Juraj 1946 98.40 250 165 255 670 410.45 5 

8 Zeman Jiri 1944 99.00 240 150 230 620 378.86 3 

Kat125-

3 Šnajdr Miloš 1950 113.00 275 172.5 297.5 745 434.97 8

Kat125+

1 Sota Antonin 1952 149.50 330 217.5 270 817.5 452.53 12 

2 Kerr Andy 1946 130.60 280 190 315 785 443.63 9
3 Fairhead Keith 1947 127.20 240 182.5 252.5 675 383.32 8
4 Boström Georg 1947 129.00 265 160 250 675 382.31 7


Česko Slovenský tým.

A teď si každý může udělat obrázek,jak jsme byli prezentováni EPF jako týmy 1992

Team points

1 Great Britain 52 12 + 9 + 9 + 8 + 8 + 6
2 Russia 51 12 + 12 + 7 + 7 + 7 + 6
3 Germany 46 12 + 9 + 7 + 7 + 6 + 5
4 Finland 43 12 + 9 + 7 + 7 + 4 + 4
5 Ukraine 36 12 + 8 + 8 + 7 + 1
6 Czech Republic 36 12 + 8 + 8 + 5 + 3
7 Hungary 35 12 + 9 + 9 + 5
8 France 30 12 + 12 + 5 + 1
9 Sweden 30 7 + 6 + 6 + 5 + 4 + 2
10 Czechoslovakia 21 8 + 8 + 5
11 Norway 20 12 + 8
12 Netherlands 18 9 + 9
Slovak Republic 18 9 + 9
14 Austria 10 7 + 3
15 Denmark 9 8 + 1
16 Switzerland 

  

Sečteme li 6 nejůspěšnějších závodníků ,je to tedy 12+9+9+8+8+8=54,znamená to tedy  1.místo v týmech.

Kdo nás rozdělil na Czech Republic,Czechoslovakia,Slovak Republik,když Stát se rozpadl k 31.12.1992







ME masters  2001 Bratislava Slovensko


Málo kdo asi ví,že tak jak se před deseti lety stal Pepík Mička prvním   Mistrem Světa v české historii,zopakoval to v masters 2 a stal se prvním Mistrem Evropy .Dělil se sice o tuto poctu s Jaroslavem Kellnerem,ale to na věci nic nemění.

A tedˇ již k samotným závodům.Startovalo jako obvykle spoustu českých trojbojářů,nechci se opakovat,ale s ohledem na vzdálenost a cenovou dostupnost(jako vždy si masters všechno hradí sami)to byla příznivá destinace i pro ty ,kteří nedisponují nadstandartním příjmem.

M1  

Stanislav Hoza    kat.82,5kg   2.místo

Luboš Urbánek  kat.90kg        11.místo

Jaroslav Kellner  ka.t100kg        1.místo

Jan Beneš           kat.100kg          3.místo

Pavel Klepáč        kat.-125kg     5.místo 

Jarda po vyrovnaném dřepu získal krásných 25kg po benči a Němec už neměl na dotažení.Vítězství bylo zcela jednoznačné.

Druhý z našich závodníků Honza Beneš bohužel nezopakoval fantastický výkon z roku 2000  790kg kdy se stal prvním Mistrem Světa které se konalo v Čechách..I tak je třetí místo skvělé a já jsem přesvědčen,i když pro to nemám žádné podklady,že se svým famozním pozvedem pokusil atakovat své soupeře,

V týmech pěkné čtvrté místo.Gratulace

 1 Jaroslav Kelner 56 98.5 cze 290.0 180.0 290.0 760.0 465.34 

 2 Reinhard Melzig 55 98.1 ger 290.0 155.0 295.0 740.0 453.91

 3 Jan Benesh 59 98.9 cze 250.0 175.0 310.0 735.0 449.30 

M2

Pavel Schauer     kat.67,5kg  7místo

Josef Mička         kat.100kg   1.místo

Vaclav Primus     kat 100kg   3,místo

Stanislav Maron  kat-125kg   2.místo

Ladislav Ambroz   kat-125kg  3.místo

Ladislav Skopal    kat-125kg   3.místo


Pepík zase ukázal soupeřům,že nemají šanci,po dvojboji získal zřetelný náskok a už nehrozilo,že by ho soupeř dotáhnul.Musím ale uznat,že do top výkonu Pepíkovi nějaká kila chyběla.Jak ale všichni víme,závody většinou nerozhoduje ta nejlepší forma ale konkurence soupeřů,štěstí a také v neposlední řadě kvalita a složení rozhodčích

.1 Josef Micka 49 98.2 cze 255.0 175.0 260.0 690.0 423.03

 2 Roberto Cialdini 44 92.3 ita 230.0 150.0 280.0 660.0 416.13 

 3 Vaclav Primus 48 99.4 cze 210.0 145.0 250.0 605.0 369.11

V týmech krásné druhé místo.

 1 Russia 57=12+12+12+12+9 

 2 Czech Republic 49=12+9+8+8+8+4

 3 Germany 48=12+8+8+7+7+6 

 4 Great Britain 47=12+12+9+8+6

 5 Italy 33=9+9+9+6

 6 Sweden 28=9+7+7+5

 7 Denmark 18=9+9

 8 France 13=8+5

 9 Poland 12=12 

10 Finland 8=8

 11 Hungary 7=7 

12 Slovakia 7=4-3

 13 Ukraine 3=3


Mistrovství Evropy masters  Madarsko 2003

Petr Teuser absolutním ME

Všichni dobře víme,že získat titul absolutního ME není opravdu jednoduché a mockrát se to českým závodníkům nepodařilo.Vyjímkou je Petr,který ke svému titulu absolutního MS v Kanadském Moos Jawu v roce2001 přidal i tento evropský titul.Mě těší ,že jak v Kanadě tak i zde jsem byl při tom a obojí byla moje veteránská premiéra.

 masters 1 

Roman Krejčík             kat.75kg        7.

Jan Hunčovský            kat.75kg        9

Michal Sekot                kat.82.5kg    4.

Petr    Teuser                kat.90kg      1.

Václav  Jaremčuk         kat.90kg     3.

Jan Beneš                     kat.110kg      3.

Zoltán Kanát                   kat110kg???????????? Kdyby snad někdo chtěl vědět,proč jsou za Zolim (  rok narození 1962) otazníky,atˇ si otevře  EPF powerlifting masters 2003 masters 2 a pochopí jací lidé vedou mezinárodní organizaci,mnohokrát jsem apeloval na opravu,bohužel marně

Petr už svými základy nenechal nikoho na pochybách o svém vítězství,druhými pokusy si zajistil titul absolutního mistra a třetími ho ještě potvrdil.Myslím si,že k tomuto výsledku není co dodat.Veliká gratulace.

Absolutní pořadí  Česká Republika popvé třetí

1. Theuser/Petr/61 89.7 Czechia 330.0 215.0 305.0 850.0 ... 543.57

 2. Leontyev/Alexandr/61 87.9 Russia 275.0 182.5 255.0 712.5 ... 460.48

 3. Jaremczuk/Vaclav/63 90.0 Czechia 260.0 170.0 270.0 700.


01. Russia 69 pts 6 lifters =12-12-12-12-12-9- 

 2. Slovakia 47 pts 5 lifters =12-12-9-9-5- 

 3. Czechia 41 pts 6 lifters =12-8-8-7-4-2-

 4. Finland 39 pts 5 lifters =9-9-8-7-6-

 5. Hungary 37 pts 6 lifters =12-6-6-5-5-3-

 6. Germany 37 pts 6 lifters =9-9-8-8-2-1-

 7. France 36 pts 5 lifters =9-8-7-6-6- 

 8. Ukraina 24 pts 3 lifters =12-7-5-

 9. Great Britain 22 pts 4 lifters =8-7-4-3-

 10. Austria 18 pts 3 lifters =9-6-3-

 11. Italy 15 pts 3 lifters =6-5-4-

 12. Belgium 12 pts 1 lifter =12-

 13. Belorussia 9 pts 1 lifter =9-  

14. Estonia 9 pts 2 lifters =8-1- 

 15. Denmark 9 pts 2 lifters =5-4-

 16. Norway 8 pts 1 lifter =8-

 17. Poland 7 pts 1 lifter =7- 

 18. Sweden 7 pts 1 lifter =7- 

 19. Ireland 6 pts 1 lifter =6- 

 20. Netherlands 5 pts 1 lifter =5- 

 masters 2

Petr Hrubý                       kat.75kg    2.

Jiří Skopal                        kat.125+    4.

masters 3

Wolfgang Zimmermann   90kg        3,


ME masters 2004 Havířov Česká Republika

Na Severní Moravě byla vždy velice silná trojbojářská základna(vroce 1986 na krajském přeboru v Krnově jen v kategorii do 82,5 startovalo dvanáct závodníků,já obsadil krásné dvanácté místo v konkurenci takových es to nebyla ostuda ) a tak pro spoustu závodníků bylo prestižní záležitostí se tohoto mistrovství zůčastnit.Startovalo patnáct závodníků a Česká Republika získala pět ME .V týmech pak M1 první místo,M2 druhé místo.Byly to tedy nejůspěšnější závody v celé historii silového trojboje.

MI

kat.75        Remy Kreyzel             602,5kg         3.misto

Kat.82,5    Stanisla Hoza              700kg             1.misto

                 Vladimír Medek            675kg             2.misto

Standa  předvedl svůj bezkonkurenční dřep ,který mu vždy pomáhal získat takový náskok,že jeho soupeři neměli šanci.Přesto že v benči byl až"třetí"a v pozvedu až" čtvrtý,"stačilo mu to bohatě na první místo.

82.5k Tue 06 Jul 2004 

1 HOZA Stanislav (CZE1956M1) 1956 CZE 81.80 287.5 165.0 247.5 700.0
2 MEDEK Vladim 2064 CZE 81.70 245.0 172.5 247.5 675.0
3 RASMUSSEN Erik (DEN1962M3) 1962 DEN 78.90 240.0 185.0 240.0 665.0
4 AGOSTINONI Giorgio (ITA1958M1) 1958 ITA 80.10 260.0 145.0 255.0 660.0
5 CARLOT Dominique (FRA1960M1) 1960 FRA 81.00 225.0 157.5 260.0 642.5
6 TIMONEN Antti (FIN1961M3) 1961 FIN 81.80 200.0 140.0 225.0 565.0
- CRISCIONE Piergiorgio (ITA1961M1) 1961 ITA 82.40 242.5 135.0 0.0 0.0

    

Kat.90     Vladimír Jaremczuk       707,5kg           3.misto


Kat.100     Jaroslav Kellner             795kg              1.misto

Stejně jako v kategorii do 82,5kg se Jarda díky vynikajícímu dřepu dostal do vedení,které udržel s přehledem až do konce závodů,které vyhrál naprosto s přehledem o 32,5kg.

1 KELNER Jaroslav 1956 CZE 99.40 310.0 185.0 300.0 795.0 

2 MELZIG Reinhard (GER1955M6) 1955 GER 99.70 277.5 175.0 325.0 762.5
3 CHARVOZ Eric (FRA1963M3) 1963 FRA 97.10 265.0 205.0 265.0 735.0
4 M?LLER J?rg 1961 GER 99.60 230.0 130.0 230.0 590.0


kat.110        Jan Beneš                     820kg             1.misto

V  kategorii do 110kg bylo jasné,že boj se bude odehrávat přesně obráceně.I když dal Honza krásných 280kg v dřepu,na slovenského šampijona to samozřejmě nestačilo,štěstí bylo,že Honza benčem snížil ztrátu a pak už bylo všechno v jeho rukou,či spíš v jeho zádech.Nezklamaly ho a jeho 340kg v pozvedu ho vyzvedlo na první příčku,byť jen o pět kilo,ale bývaly doby,kdy první tři místa byly na rozdíl váhy.Honza nezlamal a k titulu MS 2000 si připsal i ME celkově třetí místo v absolutním pořadí.

1 BENES Jan 1959 CZE 99.99 280.0 200.0 340.0 820.0 

2 P?STOR Juraj (SVK1960M2) 1960 SVK 99.99 340.0 155.0 320.0 815.0
3 HUL Tadeusz (POL1956M1) 1956 POL 99.99 335.0 177.5 282.5 795.0


kat-125     Milan  Mrázek                  697,5kg           4.misto

M2

kat. 67,5  Vaclav Burda                    452,5kg             3.misto

kat. 75      Petr Hrubý                        577,5kg              1.misto

Petr svým skvělým výkonem potvrdil své kvality a dosáhl tak z celé své rodiny na příčku nejvyšší(svého času závodila i jeho dcera a syni).Dal opravdu skvělý výkon(shodoval se s mým maximem,když jsem kdysi závodil v pětasedmě,nutno ale podotknout,že tenkrát jsme měli dresy ušité z podprsenoviny a místo bandáží obinadla)Za tento výkon by se nemusel stydět ani v dobách do roku 1989 ,kdy jsme se potkávali na západočeských soutěžích.


1 HRUBý Petr (CZE1952M2) 1952 CZE 74.40 215.0 150.0 212.5 577.5

2 MACROW Stan (GBR1949M2) 1949 GBR 74.00 202.5 145.0 217.5 565.0


kat.90    Vaclav Stuchlík                     545kg               3.misto

              Luboš Urbánek                     530kg                4.misto

kat.110   Václav Primus                        562,5kg              3.misto

             Milan Šlapanský                     552,5kg              4.misto

M.3

Kat.90 Wolfgang Zimmermann           557,5kg              1.místo

Není snad nikdo, kdo by Wolfgangovi nepřál toto vítězství.Ukázal všem,že ve své váhové i věkové kategorii je absolutní špička.Ostatně čtyři zlaté medaile mluví za vše.Ps .Nevím jestli se už v tomto roce dávali malé medaile,ale i tak byl čtyřikrát první.


0kg Tue 06 Jul 2004
1 ZIMMERMANN Wolfgang (CZE1941M1) 1941 CZE 88.70 195.0 132.5 230.0 557.5
2 PUHAKKA Tapani (FIN1944M3) 1944 FIN 88.60 150.0 125.0 200.0 475.0
3 JURKO Zolt (SVK1940M1) 1940 SVK 87.30 122.5 85.0 160.0 367.5


Ohromná gratulace  a poděkování všem závodníkům!



ME masters 2005 Trenčín Slovensko

Přesto,že většinou na Slovensku startovalo velké množství českých závodníků,tentokrát to tak úplně nebylo.Za M1 nás reprezentovali čtyři závodníci,za M2 sedm závodníků a za M3 jen jeden,který bohužel vypadl na základu.


M1

 kat.67.5     Karel Ruso

Na své premiéře masters získal Karel krásné druhé místo a začala tím jeho veteránská kariéra,která o dvanáct let později vyvrcholila zařazením do Síně slávy EPF,což je ta nejvyšší pocta,které se může závodníkovi dostat

.67.5kg

1 DACOSTA Adriano (FRA1963M1) 1963 FRA 67.50 240.0 162.5 227.5 630.0
2 RUSO Karel (CZE1965M4) 1965 CZE 67.00 250.0 115.0 240.0 605.0
3 ROYTVAND Jan (NOR1963M1) 1963 NOR 67.05 245.0 132.5 220.0 597.5 


kat.75kg      Pavel Maixner      570kg     6.místo

Kat.82,5kg Stanislav Hoza      692,5kg  2.místo

kat.-125kg   Zoltán Kanát

Zoli začal na těchto závodech svoji ohromnou sbírku medailí z ME a  MS,v průběhu let se jeho výkonnost stále lepšila ,až vyůstila ve světové i evropské rekordy.A zatím ještě neřekl poslední slovo ,můžeme se tedy těšit společně s ním na další medaile.

125kg

1 KANAT Zoltan (CZE1962M1) 1962 CZE 99.99 300.0 222.5 275.0 797.5
2 TSUKANOV Vladimir (RUS1959M2) 1959 RUS 99.99 320.0 200.0 260.0 780.0
3 LEE Brian (GBR1961M1) 1961 GBR 99.99 280.0 212.5 285.0 777.5
4 SZABO Peter (SVK1964M2) 1964 SVK 99.99 275.0 187.5 275.0 737.5 

M2

Kat.67,5kg   Ladislav Rolný        450kg     4.místo

kat.75,kg     Remy Kreyzel          570kg     4.misro

                    Petr Hruby               565kg     5.misto

kat.82,5kg Luboš Urbánek         527,5kg    7.misto

                   Pavel Schauer           505kg      8.misto

Kat,90kg    Josef Máška              662,5kg   4.misto

Kat.100kg    Štefan Zvada            627,5kg     3.misto

Přesto,že se nesešlo tolik medailí jak jsme zvyklí,gratulace všem bojovníkům.


ME masters 2007 Prostějov Česká republika

Mistrovství Evropy  2006 a  2007 se konalo v Prostějově v krásném tenisovém areálu,který předčil v dalších letech jen plzeňský Parkhotel.Zatímco v roce 2006 na titul nikdo z ,českých závodníků nedosáhl,o rok později se to podařilo třem českým závodníkům. V každé věkové kategorii jsme měli jednoho ME

M1  

Karel jako vždy nezklamal,první v dřepu,první v pozvedu a celkově ME.Nevím co ještě k tak skvělému šampionovi napsat.

 
67.5kg Fri 06 Jul 2007
1 RUSO Karel (CZE1965M4) 1965 CZE 66.80 252.5 102.5 235.0 590.0
2 DANIELLI Luigi 1961 ITA 66.90 200.0 145.0 230.0 575.0
3 TRIQUET Daniel 1963 FRA 65.00 195.0 125.0 217.5 537.5


Kat.75kg      Pavel Maixner       560kg    6místo

kat.82,5kg   Petr Krošlák           735kg    2.místo

                    Libor Novák            605kg   6.místo

kat.90kg      Michal Sekot           670kg   5.místo

kat.-125kg    Zoltán Kanát            740kg   5.místo

M2

Kat.75kg         Petr Hrubý             590kg     2.místo

kat.82,5kg      Stanislav Hoza       692,5kg  1.místo


82.5kg Thu 05 Jul 2007
1 HOZA Stanislav (CZE1956M1) 1956 CZE 82.50 282.5 175.0 235.0 692.5
2 PETRENZ Andreas 1956 GER 82.20 257.5 180.0 242.5 680.0
3 VENUTO Salvatore 1957 ITA 81.40 230.0 180.0 210.0 620.0
4 L?DECKE G?nter (GER1948M2) 1948 GER 81.80 222.5 140.0 225.0 587.5
5 MATTILA Matti (FIN1952M2) 1952 FIN 82.30 215.0 130.0 235.0 580.0
6 DE CARLI Carlo 1957 ITA 82.10 200.0 95.0 227.5 522.5


Kat.110kg     Stefan Zvada                          700kg        3.misto

Kat.-125       Pavel Klepáč                         637,5kg        5.místo

M3

Kat.82,5kg   Wolwgang Zimmermann       507,5kg       3.místo

Kat-125kg     Jiří Skopal                              555kg           1.místo





125kg Wed 04 Jul 2007 
1 SKOPAL Ji?i (CZE1946M2) 1946 CZE 99.99 200.0 155.0 200.0 555.0 
2 ATTELMANN Rudolf 1936 GER 99.99 145.0 127.5 180.0 452.5 

3 BOSTR?M Georg (SWE1947M1) 1947 SWE 99.99 132.5 100.0 150.0 382.51

ME masters 2008 Haam Lucembursko

 V lucemburském Haamu ,který je častým pořadatelem světových soutěží,se startovalo v M1 šest závodníků a přesto že se jim moc nedařilo,vyšlo na ně třetí místo v týmech.V M2 pak závodníci dva,stejně tak v M3,kde ale jeden bohužel vypadl na základu.

M1 

Kat.67,5kg      Karel Ruso   601kg        1.místo

Jak už výkon napovídá,dal Karel ve dřepu světový rekord a i celkový trojboj byl je n o čtyři kila horší ,než jeho osobák na světové soutěži.Bez jeho dvanácti bodů by určitě Česká Republika neskončila na čtvrtém místě.

67.5kg Fri 04 Jul 2008
1 RUSO Karel 1965 CZE 67.46 261.0 110.0 230.0 601.0
2 ROYTVAND Jan (NOR1963M1) 1963 NOR 66.61 235.0 140.0 215.0 590.0
3 TRIQUET Daniel 1963 FRA 65.75 195.0 132.5 220.0 547.5
4 ADAM Patrice 1966 FRA 67.13 185.0 135.0 225.0 545.0
5 KOTTUSCH Elmar 1962 GER 67.07 175.0 102.5 210.0 487.5

Kat.75kg        Pavel Maixner            575kg       4.místo

Kat.90kg        Václav Jatemczuk     725kg        4.místo

                      Michal Sekot              647,5kg      6.místo

Kat.110kg        Zoltán Kanát               770kg        3.místo

                       Martin Urban               745kg        5.místo

M2

Kat.110kg        Štefan Zvada                682,5kg   4.místo

Kat.+125kg     Milan Mrázek                 660kg      1.místo

Milan většinu pokusů absolvuje RAW a tak si myslím,že je to slušný výkon.Blahopřeji,rozšířil tak množství Čechů,kteří se mohou honosit titulem ME.


125+kg Thu 03 Jul 2008
1 MRAZEK Milan 1958 CZE 99.99 235.0 180.0 245.0 660.0
2 TRYGG Christer 1949 SWE 99.99 220.0 160.0 220.0 600.0


M3

Kat.110kg         Václav Primus                 577,5kg    3.místo

ME masters 2009 Plzeň Česká republika

V tomto roce začala série trojbojářských závodů v plzeňském Parkhotelu a Plzeň se tak stala Mekkou silových trojbojářů.Organizace,prostředí a celkové umístění na mapě asi vyhovovalo všem závodníkům z celé Evropy i Světa.Nejvíce pak určitě Čechům,kteří kromě startovného nemuseli platit žádné další náklady.

V průběhu let se to také projevilo množstvím titulů jednotlivců i týmů a stali jsme se obávanými soupeři všech ostatních zemí.Bohužel jen ve veteránech.Vždy jsem si kladl otázku,proč jsme v masters tak dobří a v open za nás nemá kdo startovat a když tak je většinou v závěru startovního pole(samozřejmě až na vyjímky).Jsou Češi takový držáci?Pokud někdo zná na tuto mou otázku odpověď a bude číst tyto stránky,ať mi to prosím vysvětlí. Děkuji.

M1

Jak vidno z výsledků,posunul Karel svůj rekord v dřepu o dalšího půl kila a celkově i svůj výsledek,na těchto závodech opravdu neměl konkurenci.K poměru ke své váze dal opravdu nejvíc na dřep v celé historii.Všechna čest
67.5kg Fri 26 Jun 2009
1 RUSO Karel (CZE1965M4) 1965 CZE 67.10 261.5 100.0 242.5 604.0
2 BURIK Peter 1963 SVK 65.20 200.0 120.0 190.0 510.0
3 KOTTUSCH Elmar 1962 GER 67.50 170.0 102.5 205.0 477.5

Kat.82,5kg      Petr Krošlák            735kg         3.místo

                    Vlaimír Medek            690kg         5.místo

Kat.90kg       Milan Greguš             707,5kg       5.místo

Kat.100kg     Václav Jaremczuk       760kg         2.místo

Nedá mi to,abych nenapsal,že toto byl asi nejlepší výkon Václava za celou jeho kariéru ,bohužel ho Hari Hagfors přetáhl pozvedem(je to ohromný taktik,většinou druhý pozved vynechá,aby šetřil síly a pak dá závěrečnou tečku,se mnou mu to ale dvakrát nevyšlo a skončil až za mnou)Před pětadvaceti lety jsme se tahali v osumdesátdvojcea .Já na těchto závodech odstoupil po dřepu,myslel jsem si,že to utržené prso pomocí dresu,tejpů a analgetik nějak přeperu,ale čtyři týdny bylo opravdu málo.


100kg Fri 26 Jun 2009
1 HAGFORS Harri 1961 FIN 99.80 270.0 200.0 292.5 762.5
2 JAREMCZUK Vaclav 1963 CZE 97.60 287.5 187.5 285.0 760.0
3 MITCHELL Gary 1967 GBR 99.50 305.0 170.0 270.0 745.0
4 ADEWALE T.S. 1965 GBR 92.10 275.0 160.0 285.0 720.0
5 AGUILERA Michel 1966 FRA 98.40 240.0 182.5 272.5 695.0
6 VAN DE VIJFEIKEN Pieter 1966 NED 93.70 235.0 175.0 245.0 655.0
7 TIMONEN Antti 1961 FIN 94.10 235.0 160.0 245.0 640.0
8 PIRON Roger 1960 LUX 95.20 230.0 160.0 237.5 627.5
- SEKOT Michal 1961 CZE 94.60 235.0 0.0 0.0 0.0
- BERTELSEN Søren 1961 DEN 98.80 230.0 197.5 0.0 0.0


V kategorii do 125kg kralovali dva čeští závodníci  Martin,vynikající pozvedář,který nenechal nikoho na pochybách,kdo bude Mistrem Evropy.Dvě malé zlaté medaile za dřep a pozved ,celkově zlato,

Na druhém místě se umístil můj dlouholetý kamarád a sparingpartner Jirka,zlato za benč a celkově stříbro,velká gratulace.



125kg Sat 27 Jun 2009
1 URBAN Martin 1968 CZE 99.99 300.0 187.5 312.5 800.0
2 LACINA Jiri 1969 CZE 99.99 235.0 200.0 255.0 690.0
3 MEYER Bernd 1961 GER 99.99 240.0 170.0 235.0 645.0

Česká Republika v M1 obsadila druhé místo.

M2

Kat.82,5kg Remy Kreyzel 625.kg 3.místo

Kat.90kg Josef Ptáček 565kg           5.místo

Kat.100kg Josef Máška 732,5kg        2.místo

Kat.110kg Jan Beneš 742,5kg             1.místo

Honza potvrdil své kvality a i když dřep ani pozved nebyl jeho osobní rekord,stačil celkový součet na jasné vítězství.Určitě  mu k vítězství pomohlo také to,že Švéd vypadl na dřepu 302,5 vypadl,protože jeho pozved i benč byl jednoznačný.Ale tak to v trojbojo chodí,často se stává,že nevyhrává nejlepší,ale ten který  soutěž dokončí.


110kg Thu 25 Jun 2009
1 BENES Jan 1959 CZE 99.99 240.0 192.5 310.0 742.5
2 KATZULA Reiner 1953 GER 99.99 260.0 185.0 235.0 680.0
3 NIELSEN Bjørn 1959 DEN 99.99 205.0 160.0 190.0 555.0
- CLAYDON Mick 1952 GBR 99.99 245.0 180.0 267.5 0.0
- H?GBERG Thomas 1957 SWE 99.99 302.5 195.0 300.0 0.0
- ZVADA Stefan 1953 CZE 99.99 240.0 155.0 250.0


Kat-125kg Pavel Klepáč 620kg            3.místo

Kat+125kg Milan Mrázek 690kg           2.místo

V M2 Česká Republika v týmech první,velká gratulace

M3


Kat.75kg    Wolwgang Zimmermann         467,5kg    4.místo

Kat.100kg   Václav Primus                           577,5kg    3.místo

Kat.110kg     Květoslav Grobař                    600kg        5.místo

Kat.+125kg  Jiří Skopal                               500kg         1.místo


125+kg Wed 24 Jun 2009
1 SKOPAL Jiri 1946 CZE 99.99 215.0 100.0 200.0 515.0
2 BOSTR?M Georg 1947 SWE 99.99 75.0 102.5 125.0 302.5
- TRYGG Christer 1949 SWE 99.99 160.0 0.0 0.0 0.0


ME masters 2010 Plzeň Česká Republika

Stejně jak o v minulém roce se ME konalo v Plzni.V týmech masters 1,2,3 obsadili Češi krásná druhá místa a dokázali tak,že patří k evropské špičce.Dva tituly ME,několik druhých a třetích míst mluví za své.

M.1

Kat67,5kg         Karel Ruso          585,5kg       3.místo

Kat.82,5kg        Libor Burysek      665kg         2.místo

Kat.90kg            MIchal Sekot        660kg        5.místo

Kat.100kg           MIlan Greguš       737,5kg       4.místo

Kat.110kg             Zoltán Kanát        787,5kg      3.místo

Kat.+125kg          JIří Lacina            680kg         3.místotion (points) 

1. Germany 60 [12+12+12+9+8+7]
2. Czechia 46 [9+8+8+8+7+6]
3. Finland 29 [12+7+6+4]


M.2

Kat.60kg          Pavel Malina              395kg       2.místo

Kat.82,5kg        Remy Kreyzel           622,5kg    3.místo

                          Karel Schoř               615kg        4.místo

Kat.90kg            Josef Ptáček             565kg       4.místo

                           Jaroslav Hodík          500kg       5.místo

Kat.100kg            Štefan Zvada             642,5kg    3.místo

Kat.110kg              Josef Máška              730kg       1.místo- 110 kg 

Pepík dokázal to,co se mu na MS nikdy nepovedlo,naprosto přesvědčivě vyhrál ME a se ziskem dvou malých zlatých a jednoho bronzu se zařadil mezi nejůspěšnější české závodníky tohoto šampionátu.Jen škoda,že mu titul největší několikrát o vlásek unikl.Čest jeho památce,nikdy na tebe nezapomeneme.

1. Maska Josef 1955 CZE 102,90 0,6019 44 255,0 255,0 267,5 1 200,0 215,0 215,0 1 230,0 255,0 262,5 3 730,0 439,38 12
2. Stenberg Rolf 1953 NOR 106,00 0,5956 41 245,0 245,0 255,0 3 172,5 175,0 177,5 4 235,0 245,0 257,5 4 677,5 403,51 9
3. Braak Roland 1958 NED 104,00 0,5996 37 260,0 267,5 267,5 2 155,0 162,5 165,0 5 230,0 240,0 255,0 5 665,0 398,73 8
4. Knut Marian 1957 POL 103,80 0,6000 43 180,0 180,0 180,0 4 150,0 150,0 160,0 6 250,0 260,0 265,0 2 595,0 357,00 7
- Katzula Reiner 1953 GER 106,00 0,5956 48 240,0 240,0 240,0 Disq 180,0 187,5 190,0 3 220,0 225,0 225,0 6 Out - -
- Högberg Thomas 1957 SWE 109,40 0,5895 33 290,0 290,0 290,0 Dis 187,5 192,5 197,5 2 280,0 300,0 307,5 1 Out - -


Kat -125    Pavel Klepáč         650kg         3.místo

Kat+125     Milan Mrázek       660kg          3.místo 

M3

kat.100kg   Fr antišek Esser     420kg         6.místo

Pro Slávu byl rok 2010 asi nejůspěšnější v jeho dlouholeté kariéře.Naprosto přesvědčivě vyhrál ME a ziskem tří zlatých medailí(dřep,pozved  a total)a jedné stříbrné(benč) se stal se tak nejúspěšnějším českým závodníkem šampionátu.Na podzim pak vyhrál se stejnou převahou MS  opět v Plzni.Neuvěřitelný výkon po tak dlouhé kariéře.Ohromná gratulace.

          - 125 kg 

1. Grobar Kvetoslav 1949 CZE 110,60 0,5875 29 215,0 225,0 235,0 1 165,0 165,0 175,0 2 240,0 250,0 261,0 1 650,0 381,87 12
2. Fuglsang Allan 1950 DEN 111,20 0,5866 24 185,0 200,0 200,0 3 187,5em3 192,5 192,5 1 230,0 240,0 252,5 2 612,5 359,29 9 *
- Ring Hans 1944 SWE 122,20 0,5726 33 230,0 230,0 230,0 2 175,0 175,0 175,0 Disq. 230,0 # # 3 Out - -


ME masters 2011 Plzeň Česká Republika

ME v roce 2011 bylo už třetí v řadě v Parkhotelu v Plzni.Závodníků bylo čím dál víc,nastala zlatá doba českého trojboje veteránů.Čtyři zlaté medaile napříč věkovými kategoriemi mluví za vše.

Hanka dokázala,že její benč je opravdu exelentní,trochu paradoxní je ,že dřep i pozved byl nižší,ale to na výsledku nic nezměnilo.Velká gratulace.

1. Takacova Hana 1954 CZE 83,61 0,8938 135,0 2 145,0 1/w2 140,0 2 420,0 375,41 12*
2. Van der Meulen Joke 1951 NED 78,63 0,9240 150,0 1 87,5 2 160,0 1 397,5 367,28 9



M1Nation (points) 

1. France 36 [12+9+8+7] 1439,43 w.pts.
2. Germany 30 [12+9+9] 1097,62 w.pts.
3. Czechia 18 [12+6] 673,57 w.pts.
4. Finland 17 [9+8] 685,98 w.pts.
5. Italy 12 [12] 493,99 w.pts.
6. Great Britain 12 [12] 459,38 w.pts.
7. Russia 12 [12] 411,81 w.pts.
8. Netherlands 9 [9] 367,29 w.pts.
9. Hungary 8 [8] 355,30 w.pts.
10. Belgium 8 [8] 272,61 w.pts.

kat.59        Bronislav Tvrdoň      475kg      2.místo

kat.66         Karel Ruso               605kg      2.místo

kat.93        Stanislav Tůma         682,5kg   6.místo

kat.105        Milan Hoftbauer       685kg      8.místo

kat.120        Zoltán Kanát             870kg      1.místo

                    Martin Urban             805kg     4.místo- 120 kg 

Zoli završil kariéru M1 fantastickými výkony,přiblížil se k vysněné metě 900kg,dokázal všem,že ač v kategorii nejstarší nedá nikomu šanci,dvě malá zlata a jedno celkově je super úspěch.K tom u absolutní vítěz  bez rozdílu vah s náskokem deseti bodů na druhé místo.Perfektní výkon.

Další náš zavodník Martin nenechal nikoho na pochybách,kdo je králem mrtvého tahu.Takže zlato za pozved a velká gratulace.V Čechách nebylo moc závodníků,kteří by překonali jeho výkon.

1. Kanat Zoltan 1962 CZE 117,01 0,5785 330,0 1 255,0 1 285,0 4 870,0 503,27 12
2. Sjol Per Ove 1971 NOR 115,20 0,5808 320,0 2 227,5 4 302,5 2 850,0 493,68 9
3. Dagbjartsson Fannar Gauti 1967 ISL 118,84 0,5763 302,5 4 247,5 2 295,0 3 845,0 486,93 8*
4. Urban Martin 1968 CZE 119,15 0,5758 305,0 3 175,0 6 325,0 1 805,0 463,55 7
5. Schwanke Mario 1971 GER 117,20 0,5782 300,0 5 245,0 3 250,0 6 795,0 459,66 6
6. Haug Harald Morten 1969 NOR 114,78 0,5813 295,0 6 210,0 5 282,5 5 787,5 457,80 5



Nation (points)
1. Germany 53 [12+12+12+9+8] 2399,66 w.pts.
2. Czechia 42 [12+9+9+7+5] 2293,09 w.pts.
3. France 39 [9+8+8+7+7] 2298,21 w.pts.
4. Norway 30 [9+9+7+5] 1855,47 w.pts.
5. Finland 30 [8+7+6+6+3] 2186,01 w.pts.
6. Denmark 29 [12+9+8] 1408,94 w.pts.
7. Sweden 25 [12+8+5] 1254,34 w.pts.
8. Italy 25 [12+7+4+2] 1737,69 w.pts.
9. Romania 12 [6+6] 876,63 w.pts.
10. Estonia 12 [12] 485,23 w.pts.
11. Russia 9 [9] 478,87 w.pts.
12. Iceland 8 [8] 486,94 w.pts.
13. Netherlands 8 [8] 468,04 w.pts.
14. Slovakia 6 [6] 427,99 w.pts.
15. Great Britain 5 [5] 425,51 w.pts.
16. Ukraine 4 [4] 418,99 w.pts.

Best Lifters

PL. Lifter Nation B.Weight WF Total W. points
1. Kanat Zoltan Czechia 117,01 0,5785 870,0 503,27
2. Sjol Per Ove Norway 115,20 0,5808 850,0 493,68
3. Schnurr Mario Germany 92,77 0,6289 780,0 490,55



M2

kat.83          Remy Kreyzel           660kg       3.místo

                    Tomáš Ježek            645kg         4.místo

kat.93           Michal Sekot            662,5kg     4.místo

kat.105          Petr Theuser            852,5kg      1.místo

Petr zahájil kariéru M2 v kategorii105kg(poprvé jsme se spolu setkali v roce 1989 na Mistrovství Čech v kategorii 75kg,tenkrát  o první dvě místa bojovali dva věční rivalová Fanta a Hoza,Petr byl třetí).

Zlato a světový rekord v dřepu,zlato v benči i pozvedu.Světový rekord v trojboji,co k tomu více dodat.Snad jen absolutní vítězství bez rozdílu vah M2.Petr ho přidal k svému světovému titulu z roku 2001 v Kanadě.Odkaz na článek Ronie.cz-: https://powerlifting.ronnie.cz/c-9645-petr-theuser-cerstvy-mistr-evropy-v-silovem-trojboji.html

 105 kg 

1. Theuser Petr 1961 CZE 100,98 0,6062 340,0 1/w2 222,5 1 290,0 2 852,5 w2 516,81 12*
2. Hogberg Thomas 1957 SWE 104,93 0,5977 300,0 2 195,0 5 290,0 3 785,0 469,22 9
3. Cowley Arthur 1959 GBR 99,37 0,6102 287,5 3 195,0 4 265,0 4 747,5 456,09 8
4. Tsukanov Vladimir 1959 RUS 104,84 0,5979 270,0 5 202,5 2 240,0 9 712,5 426,01 7
5. Stenberg Rolf 1953 NOR 101,94 0,6040 250,0 6 180,0 6 265,0 5 695,0 419,79 6
6. Braak Ronald 1958 NED 103,16 0,6014 270,0 4 175,0 7 250,0 6 695,0 417,95 5
7. Mojhazi Jean Marc 1959 FRA 99,95 0,6087 225,0 7 200,0 3 245,0 7 670,0 407,82 4
8. Piret Serge 1958 BEL 97,59 0,6147 210,0 9 155,0 8 225,0 10 590,0 362,69 3
9. Monseu Serge 1952 BEL 96,83 0,6168 200,0 10 120,0 10 242,5 8 562,5 346,95 2
- Backstrom Jan-Erik 1956 SWE 100,96 0,6063 200,0 11 - 190,0 11 - Out - 0
- Melzig Reinhard 1955 GER 101,71 0,6046 - 150,0 9 315,0 1 - Out - 0
- Bertelsen Soren 1961 DEN 102,21 0,6035 220,0 8 - - - Out - 0 

Best Lifters
PL. Lifter Nation B.Weight WF Total W. points
1. Theuser Petr Czechia 100,98 0,6062 852,5 516,81
2. Collart Jean-Luc Belgium 117,71 0,5776 872,5 503,94
3. Hampel Rolf Germany 82,00 0,6724 747,5 502,61


Nation (points)
1. Germany 50 [12+12+9+9+8] 2245,46 w.pts.
2. France 44 [12+12+9+6+5] 2112,41 w.pts.
3. Czechia 42 [12+8+8+7+7] 2173,13 w.pts.
4. Great Britain 26 [9+9+8] 1323,91 w.pts.
5. Belgium 25 [12+8+3+2] 1631,60 w.pts.
6. Sweden 16 [9+7] 875,56 w.pts.
7. Norway 14 [8+6] 817,33 w.pts.
8. Netherlands 14 [7+5+2] 1173,66 w.pts.
9. Slovakia 12 [12] 435,41 w.pts.
10. Ukraine 12 [12] 420,11 w.pts.
11. Finland 10 [6+4] 785,92 w.pts.
12. Italy 9 [9] 458,00 w.pts.
13. Russia 7 [7] 426,02 w.pts.
14. Denmark 6 [6] 416,20 w.pts.
15. Estonia 5 [5] 251,89 w.pts.
16. Romania 1 [1] 341,81 w.pts.  

M3

kat.59        Janis Kenis                       295kg        3.místo

kat.83         Wolfgang Zimmermann   435kg        7.místo

kat.120-       Vaclav Primus                    507.5kg      3.místo

kat.120+       Břetislav Řechta               620kg         1.misto

Beďa nesklamal ,čtyři zlaté medaile a navíc jeho legendární pozved,záda měl bývalý těžký atlet ,diskař a koulař,vždy silná.Už v  dobách totáče na pohárových soutěžích zvedal stejně jako o pětadvacet let později.Kdysi jsem trénoval v Domažlicích v jeho domovské oddíle,nikdy moc nepoužíval techniku,ale to při jeho síle nebylo moc zapotřebí.Velká gratulace.

120+ kg
1. Rechka Bedrich 1950 CZE 121,08 0,5737 200,0 1 160,0 1 260,0 1 620,0 355,70 12
2. Sandelin Raimo 1940 FIN 128,20 0,5670 150,0 2 155,0 2 170,0 2 475,0 269,32 9Nation (points)

Nation (points) 

1. Germany 47 [12+12+9+7+7] 1705,99 w.pts.
2. France 38 [12+8+7+6+5] 1774,54 w.pts.
3. Great Britain 35 [9+9+9+8] 1508,47 w.pts.
4. Czechia 32 [12+8+8+4] 1218,13 w.pts.
5. Finland 32 [9+8+8+7] 1350,60 w.pts.
6. Norway 21 [12+9] 732,12 w.pts.
7. Estonia 21 [12+9] 726,66 w.pts.
8. Slovakia 12 [12] 462,09 w.pts.
9. Hungary 12 [12] 436,35 w.pts.
10. Italy 9 [9] 415,59 w.pts.
11. Russia 8 [8] 292,99 w.pts.
12. Belgium 6 [6] 288,85 w. 


List of Masters 4 

PL. Lifter/BD Nation B.Weight WF Total W. points
1. Kristensen Truls/39 Norway 110,28 0,5880 607,5 357,23
2. Zimmermann Wolfgang/41 Czechia 81,00 0,6774 435,0 294,66
3. Pustovalov Sergey/40 Russia 65,33 0,7919 370,0 292,99
4. Sandelin Raimo/40 Finland 128,20 0,5670 475,0 269,32
5. Feldmann Klaus/36 Germany 98,20 0,6131 382,5 234,51



ME masters 2012 Plzeň Česká Republika

Na těchto závodech znovu zazářil  Petr Theuser. Závody se opět konaly v plzeňském Parkhotelu.Česká Republika získala v týmech M2 první místo z patnácti zemí a M3 první místo z šestnácti zemí. V M2 titul  absolutního ME..Závodilo spoustu závodníků,kteří získali mnoho medailí za jednotlivé disciplíny i v celkovém pořadí.

M1

Kat.66 Karel Ruso            580kg          3.místo

Karel zkusil posledním dřepem překonat svůj světový rekord výkonem 266kg.Bohužel se to nepovedlo ,ale i tak  gratulace.

Kat.74  Ivo Brázda              565kg           5.místo

Kat.93 Milan Greguš           742,5kg        6.místo

Kat.120 Martin Urban           805kg           5.místo

            Petr Lahoda             765kg            7.místo

Kat+120  Jaroslav Šoukal      825kg          5.místo 


M2 MIstři Evropy v družstvech

Kat.66 Pavel Malina              465kg            3.místo

Kat.74 Tomáš Ježek            580 kg                      5.místo

Kat.83 Jaroslav Hodík      517,5kg                           8.místo  

  Kat.93 MIchal Sekot             687,5kg                       2.místo

Po zářijové nemoci v roce 2011 kdy jsem dostal boreliozu a aby toho nebylo málo ,tak ještě klíšťovou encefalitydu z mléka našich milovaných koz,mi bylo řečeno,že už se s aktivním sportem mohu rozloučit.Tato sezona byla pro mě nejůspěšnější v celé mé kariéře a zahájila tak sérii tří let na které budu vždy rád vzpomínat.A pak věřte doktorům.A těm kdo nevěří v nějakou vyšší moc bych chtěl zdělit ,že ve třech po sobě jdoucích závodech(Republika,Evropa, Svět) byl výkon vždy 687,5kg,pokaždé složený z jiných čísel a bez toho,aby to bylo plánované.Tak teď ať mi to nějaký materialista vysvětlí.

Kat 105 Petr Theuser            837,5kg            1.místo

Petr dokázal jako vždy porazit své soupeře  s ohromným náskokem,navíc přidal Světový rekord ve dřepu a v trojboji.Celkově tři malé zlaté a jedna celková.V absolutním pořadí bez rozdílu vah první místo.K tomu není co dodat,víc už prostě nejde.Velká gratulace.


105 kg
1. Theuser Petr 1961 CZE 102,92 0,6019 340,5 1/w2 212,5 1 300,0 1 853,0 w2 513,38 12 *
2. Hagfors Harri 1961 FIN 102,40 0,6030 260,0 3 205,0 2 292,5 2 757,5 456,77 9
3. Tsukanov Vladimir 1959 RUS 104,88 0,5978 290,0 2 192,5 3 240,0 4 722,5 431,93 8
4. Stenberg Rolf 1953 NOR 103,24 0,6012 255,0 4 190,0 4 250,0 3 695,0 417,84 7
5. Tichy Leopold 1961 AUT 103,94 0,5997 210,0 6 155,0 5 225,0 5 590,0 353,83 6
- Weidemeier Wolfgang 1953 GER 95,54 0,6205 237,5 5 140,0 6 - - Out - 0

Zolimu utekl titul těsně,snažil se posledním pozvedem Belgičana přetáhnout,to se bohužel nepodařilo,škoda i dvou neplatných pokusů v benči na 250kg.To by bylo jasné vítězství,ale i tak by l třetí v absolutním pořadí.


120 kg
1. Collart Jean-Luc 1959 BEL 116,44 0,5792 335,0 1 222,5 1 295,0 2 852,5 493,73 12
2. Kanat Zoltan 1962 CZE 116,70 0,5788 330,0 2 220,0 2 300,0 1 850,0 491,98 9
3. Evgrafov Anatoly 1960 RUS 114,69 0,5815 265,0 3 160,0 4 230,0 3 655,0 380,88 8
4. Andersson Goran 1953 SWE 118,29 0,5769 230,0 4 180,0 3 230,0 4 640,0 369,22 7


Nation (points)
1. Czechia 44 [12+9+9+8+6] 2227,46 w.pts.
2. Russia 32 [12+8+8+4] 1684,31 w.pts.
3. Germany 31 [12+12+7] 1298,08 w.pts.
4. Finland 30 [12+9+5+4] 1592,37 w.pts.
5. Sweden 27 [8+7+7+5] 1648,98 w.pts.
6. France 24 [9+8+5+2] 1597,53 w.pts.
7. Great Britain 19 [7+6+6] 1250,58 w.pts.
8. Belgium 15 [12+3] 901,42 w.pts.
9. Austria 15 [9+6] 806,25 w.pts.
10. Denmark 12 [12] 462,69 w.pts.
11. Belarus 12 [12] 389,71 w.pts.
12. Italy 12 [9+3] 786,98 w.pts.
13. Iceland 8 [8] 429,01 w.pts.
14. Norway 7 [7] 417,85 w.pts.
15. Netherlands 4 [4] 362,40 w.pts. 


Best Lifters
PL. Lifter Nation B.Weight WF Total W. points
1. Theuser Petr Czechia 102,92 0,6019 853,0 513,38
2. Collart Jean-Luc Belgium 116,44 0,5792 852,5 493,73
3. Kanat Zoltan Czechia 116,70 0,5788 850,0 491,98






M3 Mistři Evropy v družstvech

Hned v první nejlehčí kategorii do 59kg získal český reprezentant titul MEMasters 3 

- 59 kg
1. Kenis Janis 1947 CZE 55,48 0,9187 112,5 1 80,0 1 120,0 1 312,5 287,10 12
- Giummarra Franco 1950 ITA 57,01 0,8947 - - - - Out - 0 







Kat.66 Václav Burda           467,5kg        2.místo

Kat.105 Václav Primus              530kg            8.místo

Kat-.120 Josef Duna             550kg             4.místo         

    

 

Kat.120+JIndřich Petřík           590kg                 2.místo

Nation (points)
1. Czechia 40 [12+9+9+7+3] 1628,73 w.pts.
2. Germany 37 [12+9+8+8] 1617,03 w.pts.
3. Hungary 33 [12+12+9] 1177,24 w.pts.
4. France 30 [9+7+7+7] 1456,62 w.pts.
5. Great Britain 26 [12+8+6] 1143,29 w.pts.
6. Sweden 23 [12+7+4] 1013,89 w.pts.
7. Netherlands 20 [12+8] 771,17 w.pts.
8. Finland 16 [8+8] 705,94 w.pts.
9. Slovakia 12 [12] 449,49 w.pts.
10. Russia 9 [9] 396,43 w.pts.
11. Estonia 9 [9] 384,67 w.pts.
12. Norway 9 [5+4] 715,64 w.pts.
13. Italy 7 [7] 414,51 w.pts.
14. Poland 6 [6] 397,64 w.pts.
15. Belgium 5 [5] 352,72 w.pts.
- Iceland -   

ME masters 2013 Hamm Luxemburk

V Hammu se nesešlo tolik závodníků,jako když je ME v Plzni ze zcela jasných důvodů o kterých jsem psal už několikrát.Finanční nedostupnost pro spoustu skvělých trojbojářů.A tak ani v týmech tentokrát Česká Republika nezazářila. 

Masters 1
- 66 kg
1. Ruso Karel 1965 CZE 65,82 0,7870 255,0 1 102,5 1 235,0 1 592,5 466,29 12 

Karel byl sice v kategorii sám,ale i tak dal skvělý výkon a nic neošidil,což všichni vidí na autentické fotografii,kterou mi zaslal a za  což mu děkuji.Velká gratulace.


Kat 93 Roman Tůma             692,5kg             5.místo

Kat.105 Luboš Bílý                  747,5kg              7.místo¨

Kat.120+ Jaroslav Šoukal         860kg       2.místo 


M.2

Kat.66 Pavel Malina                   480kg       5.místo

Kat.83 Jaroslav Hodík                 530kg      9.místo

Kat.93 Michal Sekot                     700kg     4.místo

Kat.105 JIří Psota                          650kg      4.místo

M3 

Kat.93 Josef Ptáček                     572,5kg      5.místo

I tak gratulace všem závodníkům

ME masters 2014 Plzeň Česká Republika

Po roční pauze se ME vrátilo opět do Plzně a samozřejmě to bylo hned znát na výsledcích.Čtyři tituly ME,několik Světových rekordů,v M1 druhé místo v družstvech a v M2 první v družstvech i v ,absolutním pořadí jednotlivců díky Petru Theuserovi.V M3 ženy první místo v týmech i jednotlivcích.

M1 ženy

Kat.63 Marcela Zazvonilová      362,5kg         3.místo



M3- 84 kg
1. Takacova Hana 1954 CZE 81,31 0,9069 180,5 1/w3 135,0 1/w3 157,5 1 473,0 w3 428,98 12Region (points)
1. Czechia 12 [12] 428,98 w.pts.
2. Italy 12 [12] 379,53 w.pts.
3. Great Britain 12 [12] 342,06 w.pts.
4. Finland 12 [12] 304,56 w.pts

.Best Lifters of Masters 3
PL. Lifter Region B.Weight WF Total W. points
1. Takacova Hana Czechia 81,31 0,9069 473,0 428,98
2. Del Duca Sara Italy 70,94 0,9858 385,0 379,53
3. Cornwall Marina Great Britain 45,22 1,3821 247,5 342,06 

Hanka jako obvykle překonala  Světové rekordy,tentokrát ve dřepu,benči a trojboji,plus absolutní vítězství.Velká gratulce.

M1

Kat.66 Karel Ruso           570kg             2.místo

Kat.83 Karel Pláteník       665kg             4.místo

Kat.93 Roman Tůma         662,5kg          6.místo

Kat.105 Jaromír Sršeň       817,5kg             2.místo

              Karel Rad  a           780kg               5.místo

Kat.-120 Jan Pinc                882,5kg            2.místo

Kat.120+ Jaroslav Šoukal     947,5kg             1.místo

Jarda dále zlepšil svůj výkon a v benči překonal dva světové rekordy,dvě malé zlaté a jedna za celkové vítězství s velkým náskokem.


120+ kg
1. Soukal Jaroslav 1972 CZE 158,00 0,5492 13 315,0 332,5 345,0 1 300,0 w1 310,0 w1 315,0 1 /w1 260,0 275,0 292,5 4 947,5 520,37 12*
2. Pielorz Stefan 1974 GER 140,49 0,5585 10 330,0 342,5 347,5 2 235,0 245,0 252,5 2 295,0 302,5 305,0 1 900,0 502,66 9*
3. Giseth Geir Arne 1966 NOR 135,53 0,5616 12 320,0 320,0 340,0 3 235,0 240,0 240,0 4 270,0 300,0 335,0 2 875,0 491,40 8
4. Berntsen Age 1973 NOR 146,44 0,5552 11 320,0 335,0 340,0 4 210,0 215,0 215,0 5 260,0 275,0 282,5 6 837,5 464,95 7
5. Patru Valentin 1968 BEL 134,05 0,5626 9 320,0 320,0 330,0 5 185,0 192,5 197,5 7 275,0 290,0 297,5 5 807,5 454,34 6
6. Pastor Daniel 1974 ROU 131,48 0,5644 14 265,0 280,0 287,5 6 235,0 240,0 240,0 3 255,0 265,0 275,0 7 795,0 448,71 5
7. Larsson P.-O. 1967 SWE 121,98 0,5728 15 255,0 270,0 280,0 7 210,0 220,0 227,5 6 260,0 280,0 295,0 3 760,0 435,34 4
* = doping test

M2

Kat.66 Pavel Malina             490kg              2.místě

Kat.83  Jaroslav Hodík         520kg               9.místo

Kat.93  Michal Sekot             715kg                2.místo

Kat.105 Petr Theuser              837,5kg            1.místo

             Rostislav Cejnek        680kg               4.místo

1. Theuser Petr 1961 CZE 102,92 0,6019 2 300,0 325,0 X 1 210,0 222,5 227,5 2 260,0 275,0 285,0 2 837,5 504,06 12*
2. Niskanen Jari 1963 FIN 104,82 0,5980 3 270,0 277,5 277,5 2 190,0 200,0 212,5 5 250,0 260,0 277,5 3 727,5 435,02 9
3. Leroy Fabrice 1963 FRA 103,60 0,6004 7 230,0 232,5 235,0 5 217,5 220,0 230,0 3 225,0 232,5 237,5 5 687,5 412,78 8
4. Cejnek Rostislav 1962 CZE 102,87 0,6020 1 215,0 225,0 235,0 4 215,0 227,5 227,5 4 215,0 230,0 237,5 6 680,0 409,33 7
- Battisti Giuseppe 1964 ITA 100,27 0,6080 6 230,0 242,5 245,0 3 150,0 150,0 150,0 Disq. 265,0 275,0 285,0 1 Out - -
- Haensicke Peer 1961 GER 100,81 0,6067 9 275,0 275,0 275,0 Disq. 230,0 245,0 255,0 1 230,0 240,0 250,0 4 Out - -
- 120 kg

2.místo

Region (points)
1. Czechia 49 [12+12+9+9+7] 2235,65 w.pts.
2. Germany 46 [12+12+8+7+7] 2178,90 w.pts.
3. Norway 40 [12+12+9+7] 1823,30 w.pts.
4. Finland 34 [9+8+7+6+4] 2127,20 w.pts.
5. Sweden 33 [9+7+6+6+5] 2057,96 w.pts.
6. France 20 [12+8] 882,93 w.pts.
7. Hungary 12 [12] 292,82 w.pts.
8. Italy 12 [9+3] 768,24 w.pts.
9. Denmark 11 [8+3] 819,87 w.pts.
10. Romania 9 [9] 348,30 w.pts.
11. Austria 8 [8] 437,78 w.pts.
12. Russia 8 [8] 431,90 w.pts.
13. Great Britain 8 [4+4] 802,96 w.pts.
14. Estonia 2 [2] 310,47 w.pts. 

Kat.-120      Zoltán Kanát       835kg           1. místo

- 120 kg
1. Kanat Zoltan 1962 CZE 117,43 0,5779 14 300,0 300,0 322,5 2 240,0 260,5 260,5 1 275,0 285,0 295,0 1 835,0 482,58 12
2. Andersson Tomas 1961 SWE 116,36 0,5792 10 310,0 320,0 320,0 1 100,0 140,0 150,0 5 272,5 285,0 295,0 2 755,0 437,33 9
3. Iakovlev Vitalii 1961 RUS 108,16 0,5916 11 270,0 280,0 290,0 3 160,0 175,0 190,0 3 240,0 240,0 250,0 3 730,0 431,90 8
4. Haugen Sven Joran 1961 NOR 112,73 0,5842 13 230,0 240,0 250,0 4 185,0 185,0 190,0 4 220,0 230,0 242,5 4 677,5 395,82 7
5. Psota Jiri 1962 CZE 107,62 0,5926 12 75,0 X X 5 192,5 200,0 202,5 2 75,0 X X 5 352,5 208,88 6 


Best Lifters of Masters 2
PL. Lifter Region B.Weight WF Total W. points
1. Theuser Petr Czechia 102,92 0,6019 837,5 504,05
2. Valentinsen Sigve Norway 86,55 0,6517 770,0 501,80
3. Kanat Zoltan Czechia 117,43 0,5779 835,0 482,57

M3 

Kat.93   Josef Ptáček           545kg            4.místo

Kat,105   Stefan Zvada          615kg              3.místo

Kat.-120   Václav Primus        497.5kg           3.místo

ME masters 2015 Plzeň Česká Republika

Další v řadě  velice úspěšných závodů konaných v Plzni přinesl České Republice pět ME,vM1,M2 a v M3 ženy  ,Získali jsme první místo v Národech M1 i v M2,což se podařilo poprvé,navíc absolutní vítěz v M1.Spousty malých medailí je těžké spočítat.


M1ženy

Kat.84  Alena Krčmářová          385kg          2.místo

M3ženy

Kat.72  Hana Takáčová               437,5kg        1.místo

A další závody,kde Hanka vyhrála svoji kategorii a zároveň absolutního mistra,obojí s ohromným předstihem před svými soupeřkami.Opět velká gratulace,

-72kg 

1. Takacova Hana 1954 CZE 71,38 0,9817 170,0 1 120,0 1 147,5 2 437,5 429,49 12
2. Del Duca Sara 1954 ITA 71,37 0,9818 120,0 2 95,0 2 175,0 1 390,0 382,90 9 


Best Lifters of Masters 3
PL. Lifter Nation B.Weight WF Total W.Points
1. Takacova Hana Czechia 71,38 0,9817 437,5 429,49
2. Del Duca Sara Italy 71,37 0,9818 390,0 382,90
3. Cornwall Marina Great Britain 45,23 1,3819 255,0 352,39


M1

Kat.74 Dušan Šwarcbach           625kg        3.místo

kgt.93  Miroslav Tůma                  680kg        8.místo  

Kat.105 Karel Rada                        780kg         2.místo 

Kat-120 Tomáš Šárik                      937.5kg       1.místo

Na tomto MIstrovství začala Tomášova velká sbírka  zlatých medailí,která v příštích letech pokračovala,Po bezkonkurenčnim dřepu,kde přes to,že měl uznaný jen základ s přehledem zvítězil,přidal bronz za benč a pak už svou skvělou mrtvolou přidal další malé zlato a celkové vítězství,Velká gratulace.

..-120kg 

1. Sarik Tomas 1975 CZE 117,18 0,5782 6 350,0 365,0 365,0 1 232,5 242,5 252,5 3 320,0 335,0 X 1 937,5 542,06 12 *
2. Kasparek Gernot 1975 AUT 119,54 0,5754 1 317,5 327,5 332,5 3 275,0 290,0 300,0 1 250,0 260,0 270,0 4 887,5 510,67 9
3. Cazacu Sorin 1973 ROU 118,71 0,5764 5 330,0 330,0 335,0 2 267,5 275,0 275,0 2 250,0 265,0 272,5 5 875,0 504,35 8
4. Sjol Per Ove 1971 NOR 118,34 0,5768 7 315,0 315,0 315,0 4 215,0 222,5 227,5 6 270,0 285,0 292,5 2 830,0 478,74 7
5. Dahlin Hakan 1973 SWE 111,71 0,5858 4 310,0 310,0 310,0 5 240,0 250,0 257,5 4 240,0 250,0 262,5 7 810,0 474,50 6
6. Reinbold Roman 1972 GER 119,52 0,5755 2 260,0 270,0 275,0 7 212,5 222,5 230,0 5 260,0 272,5 275,0 3 780,0 448,89 5
7. Wamsteeker Wim 1969 NED 119,20 0,5758 3 300,0 315,0 315,0 6 155,0 165,0 172,5 7 255,0 262,5 267,5 6 735,0 423,21 4


Kat.120+Jaroslav Šoukal               1012,55kg     1.místo

              František Janák               890kg           2.místo

Jarda na tomto MIstrovství dál posouval svůj výkon a podařilo se mu překonat metu 1000kg,což  zatím dokázalo jen několik českých trojbojářů.Zvítězil nad druhým českým šampionem o 122,5kg.Nejtěžší kategorie tedy opanovali čeští liftéři,to se stalo v historii poprvé.Velká gratulace oběma závodníkům.


120+kg
1. Soukal Jaroslav 1972 CZE 162,29 0,5471 10 345,0 370,0 382,5 1 325,0 335,0 342,5 1 265,0 285,0 295,0 2 1012,5 553,94 12 *
2. Janak Frantisek 1975 CZE 124,87 0,5700 14 310,0 325,0 335,0 3 280,0 290,0 295,0 2 275,0 285,0 285,0 6 890,0 507,30 9
3. Berntsen Age 1973 NOR 147,85 0,5544 9 340,0 350,0 355,0 2 230,0 240,0 245,0 5 270,0 290,0 302,5 4 880,0 487,87 8
4. Lipka Rafal 1975 POL 124,79 0,5700 12 250,0 265,0 275,0 7 215,0 225,0 232,5 6 280,0 300,0 310,0 1 817,5 465,98 7
5. Pastor Daniel 1974 ROU 134,57 0,5623 11 285,0 295,0 300,0 6 245,0 245,0 247,5 4 260,0 270,0 X 7 802,5 451,25 6
6. Koovit Gert 1973 EST 127,34 0,5678 15 260,0 270,0 275,0 8 240,0 245,0 250,0 3 280,0 285,0 285,0 5 800,0 454,24 5
7. Patru Valentin 1968 BEL 130,75 0,5650 8 310,0 310,0 310,0 4 190,0 197,5 202,5 7 275,0 292,5 297,5 3 800,0 452,00 4
8. Conti Massimo 1974 ITA 132,08 0,5640 13 280,0 290,0 302,5 5 180,0 190,0 195,0 8 220,0 230,0 240,0 8 727,5 410,31 3



Nation (points)
1. Czechia 50 [12+12+9+9+8] 2515,16 w.pts.
2. Germany 36 [9+8+7+7+5] 2252,66 w.pts.
3. Finland 33 [12+9+9+3] 1642,41 w.pts.
4. Sweden 32 [12+8+6+6] 1942,11 w.pts.
5. Denmark 26 [12+8+6] 1380,52 w.pts.
6. Italy 23 [12+8+3] 1388,83 w.pts.
7. Great Britain 21 [12+9] 1017,85 w.pts.
8. Estonia 17 [12+5] 907,40 w.pts.
9. Austria 16 [9+7] 887,49 w.pts.
10. Norway 15 [8+7] 966,62 w.pts.
11. Slovakia 14 [9+5] 940,42 w.pts.
12. Romania 14 [8+6] 955,60 w.pts.
13. France 11 [7+4] 882,20 w.pts.
14. Poland 7 [7] 465,98 w.pts.
15. Belgium 4 [4] 452,00 w.pts.
16. Netherlands 4 [4] 423,21 w.pts.


Best Lifters of Masters 1

PL. Lifter Nation B.Weight WF Total W.Points
1. Soukal Jaroslav Czechia 162,29 0,5471 1012,5 553,94
2. Turesson Patrik Sweden 90,61 0,6362 870,0 553,49
3. Richard Phillip Great Britain 73,67 0,7216 752,5 543,00


M2

Kat66  Karel Ruso             577,5kg             2.místo

            Pavel Malina           480kg               3.místo

Kat83 Vladimír Medek        687,5kg             3.místo

Kat93  Michal Sekot             702,5kg            2.místo

Kat-120 Zoltán Kanát             840kg               1.místo

              Rostislav Cejnek       695kg              3.místo

Zoliho další triumf znamenal asi největší úspěch v jeho kariéře co se týká počtu zlatých medailí chyběla jen ta za absolutní pořadí,chyběli pouho pouhé necelé tři body ,musel se tedy spokojit jen se stříbrem.Ohromná gratulace

-120kg 

1. Kanat Zoltan 1962 CZE 115,15 0,5808 9 290,0 305,0 320,0 1 225,0 235,0 240,0 1 260,0 280,0 302,5 1 840,0 487,87 12
2. Collart Jean-Luc 1959 BEL 118,22 0,5770 6 270,0 290,0 290,0 2 180,0 190,0 200,0 3 220,0 240,0 255,0 3 710,0 409,67 9
3. Cejnek Rostislav 1962 CZE 105,14 0,5973 8 220,0 235,0 235,0 4 215,0 230,0 237,5 2 220,0 230,0 240,0 4 695,0 415,12 8
4. Haugen Sven Joran 1961 NOR 107,67 0,5925 7 230,0 230,0 245,0 3 170,0 175,0 177,5 4 225,0 235,0 242,5 2 665,0 394,01 7
120+kg



Nation (points)
1. Czechia 46 [12+9+9+8+8] 2264,41 w.pts.
2. Germany 44 [12+9+9+7+7] 2204,21 w.pts.
3. Sweden 28 [12+12+4] 1293,72 w.pts.
4. France 26 [12+8+6] 1263,93 w.pts.
5. Finland 22 [9+8+5] 1166,63 w.pts.
6. Belgium 20 [9+7+4] 1142,32 w.pts.
7. Norway 19 [12+7] 877,17 w.pts.
8. Poland 12 [12] 439,82 w.pts.
9. Slovakia 9 [9] 432,47 w.pts.
10. Italy 9 [7+2] 816,59 w.pts.
11. Denmark 8 [8] 395,47 w.pts.
12. Great Britain 6 [6] 410,10 w.pts.
13. Austria 5 [5] 425,38 w.pts.


Best Lifters of Masters 2

PL. Lifter Nation B.Weight WF Total W.Points
1. Jaeger Michael Germany 137,50 0,5603 876,0 490,82
2. Kanat Zoltan Czechia 115,15 0,5808 840,0 487,87
3. Skogly Tor Egil Norway 79,96 0,6829 707,5 483,15


M3

Kat93    Josef Ptáček         585kg               2.místo

Kat120+ Pavel Klepáč         600kg                1.místo

Je veliké umění udržet výkon i po šedesátce,gratulace oběma našim reprezentantům.


120+kg
1. Klepac Pavel 1954 CZE 127,20 0,5679 11 225,0 225,0 230,0 2 140,0 145,0 X 3 215,0 222,5 230,0 1 600,0 340,74 12
2. Paul Harald 1954 GER 124,31 0,5705 14 205,0 222,5 230,0 3 150,0 160,0 165,0 1 185,0 200,0 215,0 3 597,5 340,87 9
3. Trygg Christer 1949 SWE 142,26 0,5575 12 160,0 160,0 170,0 4 150,0 150,0 150,0 2 160,0 187,5 217,5 4 507,5 282,93 8
- Kyllonen Toivo 1952 FIN 120,55 0,5743 13 215,0 227,5 230,0 1 120,0 X X - 187,5 202,5 217,5 2 DSQ - 



ME masters 2016 Plzeň Česká Republika

ME veteránů se potřetí za sebou konalo v Plzni a znamenalo to jako obvykle spoustu titulů,medailí a rekordů..


M1 ženy

Kar 84 Alena Krčmářová         377,5kg           4.místo

M3

Kat 84 Hana Takáčová            445kg               1.místo


Best Lifters of Masters 3
Rnk Lifter Nation B.Weight WF Total W.Points C.Rnk.
1. Takacova Hana Czechia 76,72 0,9375 445,0 417,19 1
2. Guennec Edith France 54,52 1,2016 323,0 388,12 1
3. Del Duca Sara Italy 71,15 0,9838 390,0 383,68 1


-84kg
1. Takacova Hana 1954 CZE 76,72 0,9375 17 150,0 165,0 175,0 1 110,0 117,5 120,0 1 135,0 142,5 150,0 1 445,0 417,19 12

Nation (points)
1. Czechia 12 [12] 417,19 w.pts.
2. France 12 [12] 388,12 w.pts.
3. Italy 12 [12] 383,68 w.pts.
4. Great Britain 12 [12] 338,00 w.pts.
5. Romania 12 [12] 313,35 w.pts.
6. Finland 12 [12] 274,27 w.pts.


-63kg
1. Hykova Adina 1943 CZE 60,47 1,1082 9 50,0 60,0 70,0 1 70,0 70,0-w4 72,5-w4 1 90,0 100,0 105,0 1 237,5 263,20 12


M1 muži 

Kat.83    Martin Turek            675kg           3.místo

Kat.93    Bohumil Blažek        730kg           3.místo

Kat.105   Karel   Rada             785kg            2.místo

              Milan Greguš            782,5kg          3.místo

Kat.-120 jan Pinc                      777,5kg           3.místo


120+kg
1. Soukal Jaroslav 1972 CZE 167,15 0,5446 8 370,0 400,0 X 1 335,0 360,0 X 1 265,0 285,0 310,0 2 990,0 539,15 12*
2. Patru Valentin 1968 BEL 135,10 0,5619 10 300,0 315,0 325,0 2 190,0 197,5 197,5 2 270,0 285,0 295,0 1 800,0 449,52 9
- Koovit Gert 1973 EST 131,52 0,5644 9 270,0 275,0 280,0 3 250,0 260,0 260,0 - 280,0 280,0 280,0 3 DSQ 

Nation (points)
1. Czechia 46 [12+9+9+8+8] 2429,48 w.pts.
2. Germany 37 [12+8+6+6+5] 2141,21 w.pts.
3. Finland 33 [12+12+9] 1149,36 w.pts.
4. Denmark 32 [12+9+6+5] 1774,74 w.pts.
5. Romania 28 [12+9+7] 1420,19 w.pts.
6. Slovakia 27 [12+9+6] 1383,70 w.pts.
7. France 21 [7+5+5+4] 1611,48 w.pts.
8. Great Britain 18 [12+6] 907,03 w.pts.
9. Netherlands 15 [8+7] 907,80 w.pts.
10. Italy 14 [7+7] 875,40 w.pts.
11. Belgium 9 [9] 449,52 w.pts.
12. Austria 9 [9] 336,88 w.pts.
13. Lithuania 5 [5] 403,61 w.pts.
- Estonia -


Best Lifters of Masters 1
Rnk Lifter Nation B.Weight WF Total W.Points C.Rnk.
1. Soukal Jaroslav Czechia 167,15 0,5446 990,0 539,15 1
2. Bak Sune Denmark 104,42 0,5987 897,5 537,33 1
3. Richard Phillip Great Britain 73,69 0,7215 740,0 533,91 1


M2

Kat.59  Pavel Malina      425kg       1.místo

Pavel dokázal snížit váhu( a pamatuji si,že kdysi dokázal dokonce zhodit kila na padesátdvojku)čímž se dostal do kategorie,kde nemusel soupeřit s českou legendou  Karlem Rusem a pro Českou Republiku ale hlavně pro sebe získal titul ME

Kat.66  Karel Ruso          570kg       1.místo

Karel potvrdil své kvality a získal svůj pátý titul ME,pro mě a doufám,že nejen pro mě je to neuvěřitelný výkon.

-59kg 

1. Malina Pavel 1960 CZE 58,57 0,8721 1 165,0 165,0 170,0 1 85,0 95,0 100,0 1 140,0 160,0 X 1 425,0 370,64 12
-66kg
1. Ruso Karel 1965 CZE 65,78 0,7874 3 225,0 237,5 242,5 1 90,0 95,0 97,5 3 210,0 220,0 230,0 1 570,0 448,82 12
2. Roytvand Jan 1963 NOR 65,87 0,7865 2 205,0 215,0 225,0 2 115,0 122,5 127,5 2 195,0 207,5 212,5 3 560,0 440,44 9
3. Graff Thierry 1965 FRA 64,86 0,7966 4 175,0 180,0 185,0 3 120,0 122,5 127,5 1 195,0 207,5 212,5 2 520,0 414,23 8
Kat-74    Karol Břečka       450kg        7.místo

Kat.83    Vladimír Medek    670kg       2.místo

Kat.105  Rostislav Cejnek     670kg       6.místo

Zoli stejně jako Karlík získal pátý titul ME a i když jsem ho viděl dělat větší výkony,na první místo to bohatě stačilo,celkově Česká Republika obsadila druhé místo i přes to,že na body dala mnohem více než M1 která družstva vyhrála.Velká gratulace

-120kg 

1. Kanat Zoltan 1962 CZE 114,80 0,5813 15 260,0 282,5 300,0 2 220,0 230,0 240,0 1 220,0 240,0 250,0 3 762,5 443,24 12
2. Collart Jean-Luc 1959 BEL 117,70 0,5776 10 280,0 300,0 310,0 1 190,0 200,0 210,0 3 220,0 240,0 245,0 4 750,0 433,20 9
3. Psota Jiri 1962 CZE 107,27 0,5932 12 210,0 225,0 235,0 5 210,0 215,0 217,5 2 220,0 232,5 245,0 1 687,5 407,82 8
4. Frost Phillip 1962 GBR 113,82 0,5827 13 220,0 235,0 245,0 3 170,0 180,0 190,0 4 222,5 242,5 255,0 2 677,5 394,78 7
5. Haugen Sven Joran 1961 NOR 110,32 0,5880 14 230,0 237,5 242,5 4 180,0 185,0 187,5 5 220,0 230,0 240,0 5 657,5 386,61

 6 Nation (points) 

1. Germany 57 [12+12+12+12+9] 2338,32 w.pts.
2. Czechia 53 [12+12+12+9+8] 2126,15 w.pts.
3. France 33 [8+7+7+6+5] 2024,94 w.pts.
4. Norway 28 [9+7+6+6] 1668,28 w.pts.
5. Sweden 20 [12+8] 931,35 w.pts.
6. Great Britain 16 [9+7] 804,35 w.pts.
7. Romania 16 [9+7] 783,73 w.pts.
8. Denmark 15 [6+5+4] 1140,84 w.pts.
9. Finland 14 [8+6] 838,27 w.pts.
10. Belgium 12 [9+3] 757,62 w.pts.
11. Poland 9 [9] 457,88 w.pts.
12. Italy 8 [8] 434,98 w.pts.




M3

Kat.93   Josef Ptáček            585kg     2.místo

Kat.105   František Hromas     365kg    4.místo

Kat.-120  Josef Duna                537,5kg  2.místo

               Petr Zamazal             535kg      3.místo

M4

Kat83     Jiří  Poutník                 375kg      2.místo


ME masters 2017 Plzeň  Česká Republika


Další mistrovství konané v Plzni už nepřineslo tolik ME jako v uplynulých letech,nicméně i tak Česká Republika získala opět první místo v týmech za M1 a v M2 a M3 třetí místo.Je znát,že řady veteránů řídnou a to hned z několika důvodů.Za prvé přibývající věk a s tím i související zranění jsou neúprosná vůči všem.Druhý důvod je několik dalších federací(WUAP,GPC a tu třetí ani neznám jménem),do kterých spousta závodníků přechází z důvodů všeobecně známých,o kterých se nechci rozepisovat.Před nějakou dobou kdy mě IPF opravdu spoustou dalších nařízení začala vážně štvát jsem i já uvažoval o přestupu.Tenkrát MI Zoli řekl"to je pod tvojí úroveň" a já mu musel dát za pravdu.

M1 ženy

Kat84        Alena Krčmářová        390kg     2.místo


M1 

Kat93        Václav Patočka             752,5kg   6.místo

Kat105        Karel Rada                    825kg      2.místo

Kat-120       Zbyněk Krejča              930kg       1.misto

                    Petr Lahoda                 790kg        3.místo

  Zbyněk svým velice vyrovnaným výkonem i přes to,že v benči(jeho nejsilnější zbran) zapsal jen jeden pokus dokázal získat dvě malá stříbra a jedno zlato a po velice dramatickém souboji s Rakušanem dokázal vytáhnout rozhodující pozved a připsal si tak titul ME a v absolutním pořadí krásné třetí místo.Velice moc mu to přeji,po  ne příliš korektní anabázi ze strany antidopingové komise,doufám,že toto mu předchozí příkoří alespoň trochu nahradilo.Velká gratulace.


120kg 

1. Krejca Zbynek 1974 CZE 118,64 0,5765 13 305,0 320,0 330,0 2 292,5 292,5 305,0 2 285,0 302,5 307,5 1 930,0 536,14 12
2. Kasparek Gernot 1975 AUT 119,50 0,5755 17 325,0 335,0 350,0 1 275,0 295,0 313,0 1 275,0 295,0 302,5 2 925,0 532,34 9*
3. Lahoda Petr 1970 CZE 117,77 0,5775 15 285,0 285,0 285,0 5 235,0 245,0 255,0 3 235,0 250,0 267,5 5 790,0 456,23 8
4. Mattila Kaj 1970 FIN 115,00 0,5811 20 265,0 275,0 285,0 4 210,0 220,0 225,0 4 230,0 240,0 245,0 7 755,0 438,73 7
5. Ryan Ian 1974 GBR 117,70 0,5776 12 255,0 265,0 265,0 7 190,0 200,0 212,5 5 220,0 230,0 250,0 4 705,0 407,21 6
6. Davies Dylan 1971 GBR 119,65 0,5753 11 250,0 260,0 260,0 6 160,0 170,0 177,5 6 245,0 262,5 270,0 3 700,0 402,71 5
7. Herteux Peter 1968 GER 106,66 0,5943 18 180,0 200,0 210,0 8 160,0 170,0 175,0 7 190,0 205,0 215,0 9 590,0 350,64 4
8. Rasmussen Joergen Micha 1973 DEN 108,55 0,5909 19 155,0 240,0 240,0 9 160,0 170,0 177,5 8 205,0 225,0 230,0 8 550,0 325,00 3
- Dittmar Oliver 1970 GER 107,07 0,5936 16 280,0 295,0 305,0 3 177,5 180,0 185,0 - 217,5 245,0 262,5 6 DSQ 


Kat120+     Jan Pinc             932,5kg         1.místo- 

Honza všemi platnými pokusy získal dvě malá zlata a celkově titul ME.Závěrečným pokusem v pozvedu se ho ještě pokusil přetáhnout Rumun,nepochopil jsem sice jeho strategii,kdy mu k vítězství stačilo 2,5kg,ale pridal si 7,5kg.Podstatné pro nás bylo,že to nedal a tak titul putoval do Čech.Velká gratulace


120+kg
1. Pinc Jan 1973 CZE 127,25 0,5678 22 315,0 330,0 342,5 4 285,0 295,0 300,0 1 250,0 285,0 290,0 1 932,5 529,47 12
2. Cazacu Sorin 1973 ROU 125,72 0,5692 29 360,0 370,0 382,5 1 282,5 282,5 282,5 2 255,0 265,0 272,5 6 930,0 529,36 9*
3. Sorig Morten 1969 DEN 135,55 0,5616 24 335,0 352,5 X 2 235,0 250,0 257,5 5 230,0 242,5 242,5 9 845,0 474,55 8
4. Koovit Gert 1973 EST 130,05 0,5656 21 270,0 280,0 290,0 8 240,0 250,0 260,0 3 280,0 290,0 295,0 2 840,0 475,10 7
5. Holmstrom James 1974 SWE 139,95 0,5588 28 220,0 250,0 265,0 9 250,0 257,5 262,5 4 280,0 292,5 292,5 5 802,5 448,44 6
6. Koovit Gunter 1976 EST 134,78 0,5621 26 287,5 300,0 310,0 7 220,0 227,5 235,0 6 245,0 255,0 262,5 7 790,0 444,06 5
7. Berntsen Age 1973 NOR 147,31 0,5547 23 320,0 330,0 330,0 6 100,0 X X 7 270,0 290,0 295,0 4 710,0 393,84 4
- Janak Frantisek 1975 CZE 133,42 0,5631 25 325,0 335,0 345,0 3 275,0 275,0 275,0 - 260,0 X X 8 DSQ - -
- Patru Valentin 1968 BEL 136,01 0,5613 27 305,0 320,0 330,0 5 190,0 190,0 190,0 - 275,0 285,0 290,0 3 


Nation (points)
1. Czechia 46 [12+12+9+8+5] 2489,77 w.pts.
2. Austria 30 [12+9+9] 1417,90 w.pts.
3. Great Britain 30 [12+7+6+5] 1840,74 w.pts.
4. Germany 30 [8+8+6+4+4] 2152,29 w.pts.
5. Slovakia 23 [12+9+2] 1358,29 w.pts.
6. Denmark 23 [8+6+6+3] 1692,70 w.pts.
7. Finland 20 [8+7+4+1] 1656,87 w.pts.
8. Norway 20 [8+5+4+3] 1768,73 w.pts.
9. Sweden 19 [12+6+1] 1386,64 w.pts.
10. France 19 [12+6+1] 1124,57 w.pts.
11. Lithuania 16 [9+7] 903,31 w.pts.
12. Ukraine 12 [12] 531,97 w.pts.
13. Estonia 12 [7+5] 919,16 w.pts.
14. Romania 9 [9] 529,36 w.pts.
15. Netherlands 7 [7] 469,17 w.pts.
16. Poland 7 [7] 396,61 w.pts.
- Belgium -DSQ 

- -



M2

Kat66 Karel Ruso         535kg           2.místo

Karel po spoustě zdravotních problémů ještě "naposled"? zabojoval.Je malý (nebo velký)zázrak,že vydržel snad největší množství národních i světových závodů ze všech trojbojářů co znám.Určitě největší odměnou mu je,že jako jediný Čech byl zařazen do Evropské síně slávy.Veliká gratulace

Kat-120 Rostislav Cejnek    695kg        4.místo

               JIří Psota                692.5kg    5.místo

Kat120+ Jiří Kadlec                750kg        2.místo


M3 

Kat-120     Petr Zamazal             545kg          3.místo

                Josef Duna                540kg          4.místo  

Kat120+    Pavel Klepáč              517.5kg         2.místo


M4

Kat83      Jiří Poutník                  400kg            3.místo

ME masters RAW 2018 Helsinborg Švédsko   

         

           Ve Švédsku zazářila česká reprezentace v M1.Druhé místo v národech a ME v nejtěžší kategorii je jednoznačně ohromný úspěch.Bohužel v M2 a v M3 startoval vždy jen jeden závodník a t o na čelné místo v teamech nestačí i kdyby vyhráli.


Kat.74  7. Rosler Marcel 1976 CZE 73,30 0,7242 4 190,0 200,0 210,0 5 115,0 115,0 120,0 8 220,0 225,0 227,5 6 545,0 394,69

Kat93  7. Lipka Josef 1976 CZE 91,15 0,6343 3 195,0 215,0 217,5 10 142,5 150,0 155,0 7 275,0 290,0 290,0 3 645,0 409,12 4 

            12. Tuma Roman 1971 CZE 91,85 0,6320 2 180,0 200,0 210,0 11 105,0 115,0 115,0 12 220,0 240,0 X 10 565,0 357,08 1 

 Kat105  2. Rada Karel 1973 CZE 104,40 0,5988 1 265,0 280,0 280,0 1 160,0 165,0 170,0 5 270,0 290,0 295,0 4 735,0 440,12 9

 Kat120-

Kat120-  2. Demcak Pavol 1977 CZE 118,50 0,5766 10 270,0 282,5 292,5 3 210,0 215,0-c1 220,0-c1 1 270,0 285,0 297,5 5 787,5 454,07 

Jarda po pauze ukázal všem,že i přes vážné zranění ramene,dokáže svůj výkon stále posouvat kupředu.Světový a Evropský rekord ve dřepu a Evropský v benčpressu a celkově devět platných pokusů.k tomu zlato v dřepu i benči a celkově další titul

120+kg 

1. Soukal Jaroslav 1972 CZE 171,10 0,5426 3 300,0 320,0-c1 327,5-w1 1 220,0 227,5 232,5-c1 1 280,0 290,0 292,5 4 852,5 -c1 462,57 12*
2. Kaliabkin Oleg 1975 RUS 139,05 0,5594 8 290,0 310,0 325,0-w1 2 200,0 212,5 220,0 2 280,0 300,0 307,5 2 845,0 472,69 9*
3. Gecas Tadas 1977 LTU 136,10 0,5612 7 275,0 287,5 295,0 3 187,5 197,5 202,5 4 312,5 332,5 332,5 1 805,0 451,77 8
4. Baker Chris 1974 GBR 141,80 0,5578 6 245,0 245,0 X 5 202,5 215,0 222,5 3 275,0 290,0 292,5 3 752,5 419,74 7
5. Koovit Gert 1973 EST 129,65 0,5659 1 230,0 235,0 240,0 6 175,0 180,0 182,5 6 260,0 270,0 280,0 5 702,5 397,54 6
6. Skov Thomas 1971 DEN 128,15 0,5671 2 230,0 245,0 250,0 4 180,0 180,0 185,0 5 240,0 255,0 265,0 6 700,0 396,97 5
7. Koovit Gunter 1976 EST 136,05 0,5613 5 220,0 230,0 235,0 8 165,0 172,5 172,5 7 235,0 245,0 255,0 8 645,0 362,04 4
8. Elzer Anton 1974 GER 122,60 0,5722 9 225,0 232,5 237,5 7 150,0 160,0 160,0 8 240,0 250,0 260,0 7 637,5 364,78 3


Nation (points)

1. Sweden 46 [12+9+9+9+7] 2128,68 w.pts.
2. Czechia 39 [12+9+9+5+4] 2198,16 w.pts.
3. France 38 [12+9+8+6+3] 2000,84 w.pts.
4. Germany 31 [8+8+6+5+4] 2038,63 w.pts.
5. Great Britain 31 [8+7+7+5+4] 2010,84 w.pts.
6. Norway 28 [12+8+5+3] 1644,91 w.pts.
7. Poland 22 [12+7+3] 1193,93 w.pts.
8. Estonia 22 [12+6+4] 1223,34 w.pts.
9. Russia 21 [12+9] 899,21 w.pts.
10. Hungary 20 [12+8] 894,31 w.pts.
11. Finland 20 [7+7+6] 1281,43 w.pts.
12. Austria 14 [8+6] 798,60 w.pts.
13. Denmark 12 [5+5+2] 1097,73 w.pts.
14. Slovakia 9 [9] 430,39 w.pts.
15. Lithuania 8 [8] 451,77 w.pts.
16. Italy 7 [7] 422,20 w.pts.
17. Ireland 5 [5] 380,26 w.pts.
18. Netherlands 4 [4] 421,22 w.pts.
19. Latvia 1






ME masters 2018 Plzeň Česká Republika 

Po čtvrté v řadě vyhrála Česká reprezentace v M 1 první místo v teamech,což se hned tak nějakému jinému Státu nepodařilo.Nemalou zásluhu na tak skvělém umístění má určitě i to,že se závody konaly vždy na domácí půdě.A největší zásluhu samozřejmě mají naši skvělí reprezentanti.Všem ohromná gratulace

.-66kg 

Jako první získal svůj  titul Martin Čech,,naprosto přesvědčivě porazil svého soupeře o rovných sto kilo a získal tři malé a jednu velkou zlatou medaily a připsal tak do celkového hodnocení 12 bodů.

1. Cech Martin 1974 CZE 65,66 0,7885 205,0 1 130,0 1 235,0 1 570,0 449,44 12
2. Stadlhofer Ewald 1970 AUT 65,40 0,7911 170,0 2 100,0 2 200,0 2 470,0 371,82 9 

Další titul ME získal  v masters 1 Vašek Patočka .Neuvěřitelné je,že se mu podařil naprosto stejný výkon jako v roce 2017 kde tento výkon stačil pouze na šesté místo.Přesto,že z malých medalí získal "jen" zlato za dřep(v benči  čtvrtý a v pozvedu pátý)přesvědčivě zvítězil.Moc jsem nepochopil strategii druhého závodníka z Dánska,který se snažil pozvedem našeho závodníka dorovnat,přesto,že byl těžší a tak i kdyby se mu to podařilo tak byl stejně na rozdíl váhy druhý.Možná měl  špatnou kalkulačku,nebo sledoval mě neznámé záměry.A tak Česká Republika získala dalších 12 bodů. 


-93kg
1. Patocka Vaclav 1977 CZE 91,54 0,6330 300,0 1 195,0 4 257,5 5 752,5 476,33 12*
2. Hansen Kim Dahl 1971 DEN 92,56 0,6296 280,0 2 187,5 6 265,0 3 732,5 461,18 9
3. Nordsto Tommy 1973 NOR 92,38 0,6302 270,0 3 185,0 7 265,0 2 720,0 453,74 8
4. Nieland Guido 1970 GER 91,70 0,6325 240,0 6 197,5 2 262,5 4 700,0 442,75 7
5. Ronkainen Petri 1972 FIN 92,46 0,6299 255,0 5 190,0 5 255,0 7 700,0 440,93 6
6. Bugert Tobias 1978 GER 92,79 0,6289 227,5 7 185,0 8 257,5 6 670,0 421,36 5
7. Pires Daniel 1971 FRA 91,41 0,6334 210,0 8 195,0 3 220,0 8 625,0 395,88 4
- Andersson Roger 1975 SWE 92,35 0,6303 260,0 4 172,5 9 - - DSQ - -
- Klotz Christian 1977 AUT 92,52 0,6297 - - 222,5 1 270,0 1 DSQ


Další z Českých závodníků byl stále se lepšící Karel Rada,(který po velmi malé pauze po návratu z Kanady kde se konalo MS RAW, a kde předvedl skvělý výkon a obsadil krásné druhé místo výkonem 740kg).

Pokusil se dokonce překonat Evropský rekord ve dřepu,a i když se mu to nepovedlo zapsal malé zlato za dřep a celkově druhé místo a tedy 9 bodů pro Českou Republiku

-105kg
1. Bowring Dean 1974 GBR 104,59 0,5984 13 290,0 310,0 317,5 2 240,0 250,0 260,0 2 290,0 312,5 320,0 1 887,5 531,08 12
2. Rada Karel 1973 CZE 104,45 0,5987 15 320,0 335,0 347,5 1 210,0 220,0 X 4 270,0 290,0 300,0 3 835,0 499,91 9
3. Lakso Joakim 1975 SWE 104,50 0,5986 14 305,0 315,0 315,0 4 210,0 220,0 230,0 3 280,0 292,5 312,5 2 817,5 489,36 8*
4. Ullerich Rene 1978 GER 99,79 0,6091 12 290,0 305,0 315,0 3 190,0 200,0 200,0 5 272,5 282,5 292,5 4 787,5 479,67 7
5. Rasmussen Joergen Micha 1973 DEN 103,32 0,6010 16 225,0 225,0 235,0 5 160,0 162,5 167,5 7 205,0 217,5 225,0 7 610,0 366,61 6
- Cano Fernandez Francisco 1975 ESP 99,18 0,6106 11 245,0 245,0 245,0 - 165,0 172,5 172,5 6 240,0 250,0 X 6 DSQ - -
- Olar Petro 1977 UKR 103,99 0,5996 17 335,0 335,0 340,0 - 230,0 240,0 252,5 1 270,0 282,5 285,0 5 DSQ 

Petr Lahoda obsadil neoblíbené čtvrté místo,třetí mu uteklo o 2,5kg,ale malou útěchou mu může být alespoň bronzová za benč.

120kg
1. Kasparek Gernot 1975 AUT 119,85 0,5751 340,0 2 303,0 1 282,5 2 925,5 532,26 12*
2. Cazacu Sorin 1973 ROU 119,21 0,5758 340,0 1 275,0 2 255,0 6 870,0 500,95 9
3. Reinbold Roman 1972 GER 119,25 0,5758 320,0 4 220,0 4 282,5 1 822,5 473,60 8
4. Lahoda Petr 1970 CZE 118,20 0,5770 305,0 5 260,0 3 255,0 5 820,0 473,14 7
5. Brivio Luigi 1976 ITA 116,99 0,5785 320,0 3 217,5 5 262,5 4 800,0 462,80 6
6. Oproiu Cristian 1978 ROU 105,37 0,5968 292,5 6 200,0 6 267,5 3 760,0 453,57 5
7. Davies Dylan 1971 GBR 119,64 0,5753 242,5 7 180,0 7 247,5 7 670,0 385,45 4

Honzovi se po neúspěšných dvou pokusech v dřepu podařilo udržet v soutěži a nakonec získat ve dřepu stříbro.Přidal pak bronz v benči a a celkové stříbro.Veliká gratulace.

120+kg 

1. Holmstrom James 1974 SWE 138,45 0,5597 340,0 1 245,0 3 295,0 1 880,0 492,54 12
2. Pinc Jan 1973 CZE 126,98 0,5681 315,0 2 275,0 1 265,0 3 855,0 485,73 9
3. Koovit Gert 1973 EST 128,78 0,5666 292,5 4 262,5 2 280,0 2 835,0 473,11 8*
4. Brincat-Smith James 1975 GBR 196,30 0,5321 302,5 3 217,5 5 255,0 5 775,0 412,38 7
5. Koovit Gunter 1976 EST 135,70 0,5615 292,5 5 220,0 4 260,0 4 772,5 433,76 6 


Nation (points)
1. Czechia 49 [12+12+9+9+7] 2384,56 w.pts.
2. Great Britain 41 [12+12+7+6+4] 2285,05 w.pts.
3. Germany 36 [9+8+7+7+5] 2269,07 w.pts.
4. Sweden 28 [12+8+8] 1422,48 w.pts.
5. Denmark 28 [9+7+6+6] 1663,61 w.pts.
6. Italy 27 [12+9+6] 1421,78 w.pts.
7. France 25 [12+5+4+4] 1545,80 w.pts.
8. Austria 21 [12+9] 904,07 w.pts.
9. Romania 14 [9+5] 954,51 w.pts.
10. Estonia 14 [8+6] 906,87 w.pts.
11. Finland 14 [8+6] 899,37 w.pts.
12. Norway 8 [8] 453,74 w.pts.
13. Slovakia 7 [7] 441,34 w.pts.
- Spain -
- Ukraine -


M2

Kat 66kg     Karel Ruso                    522,5kg      2.místo

Kat 105kg    Jiří Psota                        680kg         2.místo

Kat +120kg  Jiří Kadlec                      805kg          2.místo

                     Lubomír Růžička           757,5kg        4.místo

M3

Kat 93kg       Josef  Ptáček                 542,5kg      5.místo

Kat -120kg     Petr Zamazal                  550kg         2.místo

M4

V M4 jsme měli dva  závodníky.Bohužel oba byli v jedné kategorii  a navíc byli jen dva, je tedy na snadě,že tedy obsadili první a druhé místo a rozdělili si všechny medaile.Jak jsem již několikrát napsal,jediné ,co závodník neovlivní,je množství a kvalita soupeřů a tak  dost často hlavně ve veteránech bojuje sám proti svým výkonům.I tak ohromná čest jejich věku i výkonům.

-105kg 

1. Primus Vaclav 1948 CZE 100,65 0,6070 11 115,0 122,5 130,0 1 90,0 97,5 102,5 2 160,0 167,5 175,0 1 407,5 247,35 12
2. Hromas Frantisek 1947 CZE 101,42 0,6052 12 95,0 100,0 X 2 95,0 100,0 105,0 1 130,0 140,0 X 2 345,0 208,79 9












 


Jsme tu pro vás

— POHOTOVOST 24/7 —

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt.